15/07/2024

"File:Frank Lampard 2012 FIFA Club World Cup.jpg" by Christopher Johnson is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Timo Werner od příštího ročníku oblékne dres anglické Chelsea. Ačkoli se jedná o významnou posilu za hodně peněz, londýnský klub s rozhazováním ještě zdaleka nekončí.
“File:Frank Lampard 2012 FIFA Club World Cup.jpg” by Christopher Johnson is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Londýnská Chelsea se po skončení zákazu veškerých aktivit na přestupovém trhu rozjíždí ve velkém stylu, jakoby snad ani nebrala v potaz následky koronavirové krize. Klub ze Stamford Bridge se dohodl na příchodu německého útočníka Timo Wernera, který poslední čtyři roky válel v Lipsku. Už v únoru byl předběžně stvrzen přestup holandského záložníka Hakima Ziyecha. Přestože se klubová pokladna přetékající finančními prostředky v obou případech pořádně odlehčila, vedení “Blues” s rozhazováním ještě zdaleka nekončí. Koho dalšího by mohla v následujících týdnech získat? Na to se společně podíváme.

Kai Havertz (Bayer 04 Leverkusen)

Německý záložník Kai Havertz před pár dny oslavil teprve jednadvacáté narozeniny a jako opožděný dárek možná sám sobě nadělí přesun do slavné Premier League. Nadějného střelce totiž údajně loví Chelsea, která ochotně zaplatí více než dvě miliardy korun, jen aby talentovaného hráče získala. To je pro aktuálně čtvrtý tým Bundesligy více než přijatelná finanční záplata, díky níž se vyrovná s následky výrazného propadu příjmů způsobeným pandemií nového koronaviru. Havertz si letos připsal 28 ligových startů, dvanáctkrát rozvlnil soupeřovu síť a na šest dalších branek přihrál. Loni si z hlediska produktivity vedl dokonce ještě o fous lépe. Londýnskému klub lačnícímu po úspěších má hodně co nabídnout.

Jadon Sancho (Borussia Dortmund)

Na radaru Chelsea se podle zahraničních médií ocitla také dvacetiletá opora Borussie Dortmund Jadon Sancho. Odchovanec Watfordu si v Německu od roku 2017 udržuje výkonnost na hodně vysoké úrovni a s úderem každého přestupového období je kolem něj pořádně rušno. Anglického fotbalového reprezentanta se mnoho klubů snaží zlanařit k návratu do rodné země, on však jejich vábení zatím odolává. Blues mají v tomto případě jen teoretickou šanci uspět, protože sto milionů liber by za služby hvězdného záložníka možná obětovali, ale Dortmund moc dobře ví, že pokud ještě nějakou dobu počká, může utržit mnohem víc.

Moussa Dembélé (Olympique Lyon)

Francouzská Ligue 1 se nakonec nerozjela ani v omezených podmínkách, takže tamním fotbalovým klubům hrozí závažné finanční problémy. Snahu ušetřit peníze hlásí dokonce i PSG, které zaštiťují bohatí šejkové. Možné úspory bude bezesporu hledat také Olympique Lyon, jemuž by mohl teoreticky pomoci Moussa Dembélé. Kolem třiadvacetiletého útočníka se totiž motá trenér londýnské Chelsea Frank Lampard, který hledá posily na všech frontách. Střelec šestnácti ligových branek v uplynulém ročníku by v případě přestupu vyšel na 83 milionů liber, což je vcelku příjemnou injekcí na straně jedné, avšak nákladnou investicí na straně druhé.

Ben Chilwell (Leicester City FC)

Většina nových tváří na Stamford Bridge by měla pomoci v útočné fázi. Dobrý manažer ale samozřejmě myslí také na zadní vrátka a přestože má Chelsea kvalitní obránce už teď, proč nepřivést někoho neokoukaného, dravého a perspektivního. Třiadvacetiletý Ben Chilwell, který od svých mládežnických let nastupuje v barvách Leicesteru City, všechny tyto podmínky dokonale splňuje. Budoucí opora anglické fotbalové reprezentace zvládá skvěle plnit defenzivní povinnosti a když je potřeba, efektivně podpoří i útok. Přesun do významnějšího klubu za téměř dvě miliardy korun by si vzhledem ke stoupající tendenci svých výkonů určitě zasloužil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *