19/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83161088 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Patrik Schick si díky vzestupné výkonnostní tendenci může v podstatě vybírat, kudy bude kariéru s úderem nadcházejícího léta směřovat. Zatím se reálně jeví hned čtyři možné scénáře.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český fotbalový útočník Patrik Schick se na jaře rozehrál do skvělé formy a nic na tom nezměnila ani dlouhá koronavirová přestávka, po které se znovu vrátil střelecky při chuti. Čtyřiadvacetiletý odchovanec pražské Sparty si díky vzestupné výkonnostní tendenci může v podstatě vybírat, kudy bude kariéru s úderem nadcházejícího léta směřovat. Zatím se reálně jeví hned čtyři možné scénáře, která už na první pohled vypadají zajímavě a proto si je jeden po druhém rozebereme.

Setrvání v německém klubu RB Lipsko

Patrik Schick hájí od loňského září barvy německého klubu RB Lipsko, kde sice musí bojovat s obrovskou konkurencí, nicméně vedle hvězdného Tima Wernera dostává příležitost poměrně často a také zvládá střílet důležité branky. Není žádným tajemstvím, že sám fotbalista by v Bundeslize nejraději setrval. V takovém případě by muselo dojít k dohodě mezi představiteli Lipska a jejich protějšky v AS Řím, jenže společná řeč stojí a padá na finanční stránce věci. Italský celek se mladého útočníka vzdá za dopředu avizovaných 29 milionů eur, které tvoří opci. Na to však saský klub kvůli obavám z důsledků koronavirové krize není ochoten přistoupit a dožaduje se částky nižší. Jestli s “reklamací” uspěje, je zatím předčasné soudit.

Návrat do AS Řím

Tuzemský reprezentační útočník číslo jedna se samozřejmě může vrátit do AS Řím, kterému už třetím rokem oficiálně patří. Tradiční klub z vůbec největšího italského města si jeho přítomnost vymodlil díky téměř miliardě utracených korun. Ohromné investice ale zpětně určitě lituje. Schick se bohužel nedokázal napevno usadit v základní sestavě, na hřišti dostával až trestuhodně málo prostoru a hostování v Německu bral v podstatě jako takové vysvobození ze zdánlivě nekonečné agónie. Je vcelku jasné, že tady českému želízku v ohni pšenka nikdy nepokvete. Proto by i on sám určitě uvítal, kdyby došlo k rozvázání nepovedené spolupráce a mohl se tak v kariéře posunout o krok dál.

Přesun do slavné Premier League

Pokud Patrik Schick nezůstane v Lipsku a AS Řím jeho přítomnost uzná jako nadbytečnou, mohou do hry údajně vstoupit také slavné týmy z Anglie. České sportovní deníky už vesele píší o zájmu Newcastlu United nebo Evertonu, tedy dvou tradičních účastníků tamní Premier League. Zatímco Everton chce zapomenout na nepříliš povedenou sezónu a zároveň touží přivést někoho, kdo pomůže k celkové renesanci týmu, Newcastle v podstatě čeká už jen na přistoupení saúdsko-arabského prince, které povede k nemalému rozhazování peněz během letního přestupového období. Právě český útočník by se do ambiciózního plánu opravdu hodil, ačkoli podle zákulisních zdrojů nemá být volbou číslo jedna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *