24/06/2024

"File:Harry Maguire and Kieran Tripper 2018 (cropped).jpg" by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kapitán slavného klubu Manchester United FC si během letní dovolené na řeckém ostrově Mykonos pořádně zavařil. Dostal se do potyčky s tamními policisty, nabízel úplatky a skončil za mřížemi.
“File:Harry Maguire and Kieran Tripper 2018 (cropped).jpg” by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Na tuhle letní dovolenou anglický fotbalový obránce Harry Maguire jen tak nezapomene. Profesionální sportovec se během pobytu na řeckém ostrově Mykonos dostal do křížku s několika krajany a nakonec fyzicky zaútočil taktéž na strážce pořádku, kteří se skupinu nasupených kohoutů pokoušeli rozehnat. Aby toho nebylo málo, kapitán slavného Manchesteru United FC se ze spárů policie pokoušel vymanit za pomoci štědrého úplatku. Neúspěšně. Vzhledem k závažnosti prohřešku skončil za mřížemi.

Dovolená nedopadla podle hráčových představ

Střední obránce Harry Maguire patřil k nejvytíženějším fotbalistům uplynulé sezóny, ačkoli se jeho výkony mnohdy stávaly terčem fandovské kritiky. V rámci anglické Premier League nevynechal ani jednu jedinou minutu, navzdory rozpačitému startu pomohl Manchesteru United k senzačnímu třetímu místu. Nedávno sehrané semifinále Evropské ligy proti španělské Seville se rudým ďáblům bohužel nepovedlo, takže si jednotliví aktéři mohou konečně užít výrazně zkrácenou letní dovolenou. Právě výše zmíněný kapitán United však na volné dny určitě nebude vzpomínat v dobrém.

Sedmadvacetiletý odchovanec Sheffieldu zamířil na malebný řecký ostrov Mykonos, který patří k oblíbeným turistickým destinacím. Zdánlivě snové prostředí si však Maguire aktuálně užívá obklopen čtyřmi holými stěnami. Po ostrém konfliktu s dalšími anglickými návštěvníky totiž údajně fyzicky i slovně napadl zasahující strážce pořádku. Když slavnému fotbalistovi došlo, že jeho chování může mít následky, pokusil se jednoho z policistů nenápadně uplatit.

Tradiční klub si z prohřešku svého kapitána hlavu neláme

Členové vedení Manchesteru United FC veřejnosti sdělili, že o obviněních vznesených vůči svému kapitánovi vědí. Zároveň ovšem neplánují vyvodit žádné důsledky, alespoň dokud se incident důkladně neprošetří. Harry Maguire prý intenzivně spolupracuje s řeckými úřady a podle posledních zpráv by mohl v průběhu sobotního odpoledne opustit celu. Dovolenou nicméně ukončí předčasně.

Zdroj: Sky Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *