24/06/2024

"File:Lionel Messi 20180626.jpg" od Кирилл Венедиктов je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hvězdný Lionel Messi je podle španělských médií pevně rozhodnut opustit řady katalánské Barcelony. Názorovou změnu prý v jeho případě nepřineslo ani odvolání hlavní kouče.
“File:Lionel Messi 20180626.jpg” by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dlouholeté spojení Lionela Messiho a klubu FC Barcelona nejspíš dojelo na konečnou stanici. Tak alespoň o úmyslech fenomenálního argentinského útočníka, jehož kariéru lemují cenné trofeje i pokořené rekordy, informují španělská média. Hrající legenda se údajně sešla s novým trenérem Ronaldem Koemanem, kterému sdělila své neměnné stanovisko. Uprostřed cesty za novým chlebodárcem však nadále visí zásadní překážka v podobě astronomické výstupní klauzule.

Hvězdný útočník chce změnit prostředí za každou cenu

FC Barcelona prochází extrémně složitým obdobím, které pravděpodobně vyústí v hromadnou čistku na všech myslitelných pozicích. Nepovedenou sezónu, jíž podtrhl ostudný výsledek v rámci semifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov, už odnesl hlavní trenér Quique Setién. Krátce poté došlo k odvolání sportovního ředitele a někdejšího obránce Érica Abidala. Kdo bude další na řadě? Podle zákulisních zdrojů se bouřková mračna snášejí i nad budoucností prezidenta klubu. Pokud chce Josep Maria Bartomeu ve vedoucí funkci setrvat, musí začít urychleně jednat. Dílčím krokem na rozsáhlém seznamu budiž příchod nového kouče Ronalda Koemana, jehož slavný celek vyplatil z nizozemské reprezentace. K udržení největší hvězdy však přítomnost zkušeného lodivoda zřejmě nestačí.

Třiatřicetiletý Lionel Messi dal během setkání s Koemanem jasně najevo, že jeho stanovisko ohledně budoucnost zůstává neměnné. To znamená, že hodlá potápějící se katalánskou loď urychleně opustit, aby nešel ke dnu s ní. V ideálním případě chce nové prostředí okusit už začátkem nadcházející fotbalové sezóny. Obrovskou překážkou však zůstává astronomická výstupní klauzule ve výši osmnácti miliard korun, jíž v časech ekonomické krize neobětuje každý. Bůhví, jestli se najde alespoň jeden takový blázen s bezednou kapsou.

Messiho nespokojenost dlouho pobublávala pod povrchem

Lionel Messi spojil prakticky celou profesionální kariéru s jediným klubem. FC Barcelona si legendárního fotbalistu vyhlédla už jako mladíka, tři roky jej testovala v nižších věkových kategoriích a posléze mu dala příležitost mezi dospělými. Úspěšné spojení vyústilo v deset ligových titulů, které navíc okořenily čtyři skalpy prestižní Ligy mistrů. Messi rozhodně nezaostával ani po stránce individuální. Nastřílel ohromné množství soutěžních branek, překonal řadu rekordů a celkem šestkrát si odnesl trofej pro nejlepšího hráče planety. Období spokojenosti však dávno není aktuální.

Zdroj: Marca.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *