19/07/2024

Ladislav Krejčí by Tadeáš Bednarz is licenses under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha schytala další debakl v poměrně krátkém časovém horizontu. Proti AC Milán z komplexního hlediska předvedla možná nejhorší podzimní výkon. Zejména těmto hráčům se opravdu nedařilo.
Ladislav Krejčí by Tadeáš Bednarz is licenses under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zápolení s evropskou konkurencí zatím rozhodně neprobíhá podle ideálního scénáře. AC Sparta Praha schytala další debakl v poměrně krátkém časovém horizontu, proti favorizovanému AC Milán předvedla komplexně možná nejhorší výkon letošního podzimu. Trenér Václav Kotal otevřeně prohlásil, že jeho svěřence trápí zbytečné chyby a špatný výběr místa. Zejména těmto hráčům se během čtvrtečního večera opravdu vůbec nedařilo.

David Lischka

Kdysi opěvovaný David Lischka se v letenském dresu dlouhodobě trápí a nebýt obrovského počtu zdravotních omluvenek, pravděpodobně by v základní sestavě Václava Kotala nenašel uplatnění. Třiadvacetiletý střední obránce odehrál vcelku povedené utkání proti francouzskému Lille, na půdě italského AC Milán ale fatálně propadl. Nejprve obrovskou hrubkou přispěl k úvodní brance soupeře, následně školácky fauloval Ibrahimoviće a zavinil penaltu, kterou hvězdný veterán naštěstí neproměnil. Odchovanec ostravského Baníku, jehož kariéru lemují četná zranění, musí zabrat. Jinak už totiž další příležitost nedostane.

Michal Sáček

Michal Sáček je pro Spartu takovým chameleonem, který v případě potřeba zaskočí prakticky na každém postu. Proti AC Milán dostal příležitost coby pravý obránce, jenže fanoušky i trenéra protentokrát zklamal. Stejně jako výše zmíněný Lischka způsobil čtyřiadvacetiletý odchovanec klubu FC Hustopeče jednu branku domácího celku, když v 57. minutě nedostoupil dotírajícího Dalota. Za celé utkání předvedl naprosté minimum ofenzivních výpadů a nebýt zbytečných defenzivních kiksů, v podstatě bychom jeho přítomnost na hřišti vůbec nezaznamenali.

Matěj Hanousek

Improvizační defenzivní linie pražské Sparty skutečně neodehrála dobré utkání. Slabým výkonem se prezentovaly především oba kraje. Zatímco Michal Sáček neobstál směrem dopředu ani dozadu, Matěj Hanousek si s obrannou fází naštěstí poradil o něco lépe. Jinak ovšem nerozdal jedinou kloudnou přihrávku, všechny míče vracel na vlastní polovinu hřiště a pokusy o kreativní kombinaci s jeho zapojením postrádali smysl.

Ladislav Krejčí

Ačkoli od svého nedávného návratu na Letnou patří Ladislav Krejčí k ústředním ofenzivním pilířům Václava Kotala, tentokrát jeho nevýrazný výkon bohužel zklamal. Do kombinace se osmadvacetiletý záložník zapojoval spíše sporadicky a když už navíc balón získal, velice rychle o něj zase přišel. Pokazil několik přihrávek i dlouhých nákopů, směrem dozadu prakticky nefungoval. S takovým nasazením by v jakémkoli zahraničním klubu dlouho nevydržel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *