22/05/2024

By Frankie Fouganthin - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25226577 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nedávno porazil koronavirus, nyní vyzývá k dodržování přísných bezpečnostních pravidel, které mají zabránit masivnímu šíření nákazy. Zlatan Ibrahimović originálním způsobem nabádá Italy k opatrnosti.
“Zlatan Ibrahimovic” by ahmedta is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nedávno koronavirus sám porazil, nyní proto širokou veřejnost vyzývá k dodržování přísných bezpečnostních pravidel, které mají zabránit masivnímu šíření nebezpečné nákazy. Švédský fotbalový útočník Zlatan Ibrahimović se stal tváří neotřelé televizní reklamy, v rámci níž originálním způsobem nabádá těžce zkoušené italské občany k opodstatněné opatrnosti. Z takového přístupu by si poměrně vysoké procento českých celebrit mělo vzít příklad.

Každý není Zlatan, aby náročný boj proti koronaviru vyhrál

Navzdory stoupajícímu číslu v kolonce dosaženého věku i nadále nachází v prostředí profesionálního fotbalu uplatnění. Devětatřicetiletý Zlatan Ibrahimović patří k základním stavebním kamenům obrozeného AC Milán, které po několika neúspěšných sezónách opět vede domácí nejvyšší soutěž a elegantně prochází také Evropskou ligou. Právě legendární švédský útočník představuje důležitou páteř klubové produktivity. Dohromady zatím odehrál šest utkání napříč soutěžemi, v nichž nastřílel sedm branek.

Celkem čtyři podzimní vystoupení musel Ibrahimović ze zdravotních důvodů bohužel oželet, kvůli pozitivnímu koronavirovému testu podstoupil dvoutýdenní karanténu. Už tehdy se k problematice nevyzpytatelného onemocnění, které doslova paralyzovalo celý svět, vyjádřil typicky po svém. „Covid si mě troufl vyzvat k boji. Byl to od něj opravdu špatný nápad,“ uvedl skrze sociální sítě a zároveň informoval, že naštěstí nepociťuje žádné závažnější příznaky. Ačkoli bezprostředně po svém návratu k běžnému životu zazářil dvěma přesnými zásahy, stěžoval si na zvýšenou únavu a snad poprvé v kariéře marně prosil trenéra o střídání.

Zlatan vyzval k dodržování bezpečnostních opatření a používání mozku

Přestože Zlatanova osobní zkušenost s koronavirem proběhla bez větších komplikací, fotbalista si pochopitelně uvědomuje, že ne každý má bohužel takové štěstí. Prostřednictvím reklamní upoutávky proto originálně nabádá občany italské Lombardie, která masivnímu náporu nově nakažených čelila už během první vlny, aby dodržovali základní bezpečnostní opatření a zároveň nevěřili hloupostem. “Virus mě vyzval a já vyhrál. Ale ty nejsi Zlatan, neprovokuj virus. Používej svůj mozek, dodržuj pravidla: odstupy a roušku, vždycky. My zvítězíme,” pronesl Ibrahimović na výškové věži.

Doufejme, že jeho příkladu budou následovat celebrity v dalších zemích. Konkrétně v České republice bychom podobnou iniciativu namísto hloupého sdílení konspiračních teorií určitě uvítali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *