16/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Patnáct sezón a dost. Zahraniční média spekulují, že český hokejový útočník Michael Frolík opustí zámořskou NHL a zamíří do bohatého Ruska. Po vzoru Jaromíra Jágra jedná s klubem Avangard Omsk.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Dlouhých patnáct sezón stačilo, nyní možná nastal čas na změnu klimatu. Zahraniční média spekulují, že český hokejový útočník Michael Frolík opustí zámořskou NHL a zamíří hledat nové výzvy do bohatého Ruska. Po vzoru dalšího kladenského rodáka Jaromíra Jágra údajně jedná s klubem Avangard Omsk, který mu nabídl “zkušební” smlouvu na jeden rok. Odpověď na otázku, zda-li několikanásobný reprezentant nabídku skutečně přijme, je zahalena rouškou tajemství. Prioritou pro něj ovšem zůstává National Hockey League. V opačném případě pak nevylučuje ani nakouknutí do jiných evropských soutěží či velkolepý návrat do Čech.

Série nepovedených sezón si může vybrat daň

Odchovanec kladenské hokejové školy je bez práce a není jasné, jestli v nejslavnější lize světa sežene nové angažmá. Dvaatřicetiletý Michael Frolík by měl na vrcholu kariéry sklízet zasloužené ovoce své poctivé a tvrdé práce, jenže opak je bohužel pravdou. Kdyby mohl, tak poslední sezónu raději vymaže z povrchu zemského. Začal v klubu Calgary Flames, který jej kvůli nemastným výkonům vyměnil do Buffala. Ani tam se český útočník vůbec nechytil a přestože zámořskou NHL nadále považuje za svůj hlavní cíl, dost možná se bude muset spokojit s návratem do Evropy. Překvapení? Nikoli. Indicie poukazující na sestupnou tendenci Frolíkových výkonů se na cestě objevovaly dlouhodobě jako drobečky chleba. Kromě renesance osobních statistik, jíž zažil během loňského mistrovství světa, totiž nikdy zásadně nevybočoval z davu.

Ročníky, které v zámoří odehrál s opravdu skvělými čísly, bychom spočítali na prstech jedné ruky. Dva roky ve službách Winnipeg Jets či první krůčky s týmem Calgary sice nabídly jistou vidinu lepších časů, nicméně pomíjivý vítr nakonec stejně začal foukat opačným směrem. Není divné, že se Flames zatoužili vydat jiným směrem. Není divné, že to samé učinilo i vedení Sabres. Ačkoli by si Michael Frolík minimálně kvůli své osobnosti zasluhoval ještě jednu šanci, vzhledem k událostem posledních měsíců se jeho pokračování v NHL rovná spíše zázraku. A ty se bohužel nedějí každý den na počkání.

KHL, Extraliga nebo další evropské soutěže otevírají brány

Kdyby pro vítěze Stanley Cupu z roku 2013 nebylo v zámořském hokejovém prostředí místo, mohl by o práci samozřejmě zabojovat jinde. Podle ruských medií už kupříkladu obdržel nabídku na roční angažmá v klubu Avangard Omsk, kde kdysi působil Jaromír Jágr a zanechal po sobě výraznou stopu. Vyloučen pak není ani hokejistův návrat do rodné země. Sice by si za cílovou stanici zřejmě nevybral druholigové Kladno, ale jeho přítomnost by jistě ocenila řada extraligových týmů, které pravidelně opanují přední příčky tabulky. Z hlediska kvality soutěže pak připadá v úvahu ještě Finsko nebo Švédsko, některé zdroje hovoří dokonce i o Švýcarsku. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak sága kolem dvojnásobného bronzového medailisty ze světových šampionátů vlastně dopadne. Nechejme se překvapit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *