27/05/2024

"File:Pep Guardiola Training FC Bayern München-3 (cropped).jpg" by Rufus46 is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože zástupci Manchesteru City musejí zaplatit pokutu 267 milionů korun, jejich účast v evropských pohárech nakonec ohrožena není. Klub proto začíná spřádat plány, jakými hráči doplnit kádr.
“File:Pep Guardiola Training FC Bayern München-3 (cropped).jpg” by Rufus46 is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Původní trest pro Manchester City FC vypadal naprosto katastrofálně. Organizace UEFA rozhodla, že slavný anglický klub nebude smět po dobu dvou let soutěžit v evropských pohárech, navíc měl zaplatit astronomickou pokutu 800 milionů korun. Pro svěřence katalánského trenéra Josepa Guardioly, kteří už si pomalu začínali hledat nová působiště, se ale vše v dobré obrátilo. Citizens nakonec zaplatí “jenom” 267 milionů korun a v dalších dvou ročnících se absence mezi evropskou elitou nemusejí obávat. Tradiční opory už o odchodu samozřejmě neuvažují a vedení klubu dokonce se plánuje zásadní posílení kádru. Hráče, jejichž jména se v souvislosti s loňským mistrem Premier League skloňují, jsme pro vás sepsali.

Lautaro Martinéz

Ofenzivní sekci Manchesteru City může doplnit argentinský útočník Lautaro Martinéz, který poslední dva roky působí v Itálii. Dvaadvacetiletého kanonýra, jehož tuto sezónu zdobí celkem 18 branek a šest asistencí napříč všemi soutěžemi, si Inter Milán cení na tři miliardy korun. Ačkoli se jedná o astronomickou výstupní klauzuli, pro Citizens peníze dlouhodobě nepředstavují žádný problém. Šejk Mansúr ze Spojených arabských emirátů zkrátka sáhne o něco hlouběji do kapsy a problém zmizí dříve, než byste stačili mrknout okem. Martinéz je navíc označován za nástupce stárnoucího krajana Sergia Agüera, což brzkému uskutečnění přestupu hraje do karet.

Ferrán Torres

Zástupci Citizens nejspíše závidí konkurenčnímu Liverpoolu, že kdysi zaměstnával španělského fotbalistu Torrese, a proto si nyní touží přivést vlastního. Samozřejmě neloví vysloužilého útočníka, nýbrž talentovaného záložníka Ferrana. Dvacetiletý mladík sbírá zkušenosti ve Valencii, kde se momentálně pyšní šesti góly a osmi asistencemi. Podle mnohých odborníků už ovšem dozrál čas, aby odešel za lepším a právě zájem Manchesteru skýtá určitou šanci. Tržní hodnota rodáka z Foiosu se údajně pohybuje kolem jedné miliardy korun.

David Alaba

Přestože se Josep Guardiola prezentuje ofenzivním stylem fotbalu, samozřejmě nezapomíná ani na zadní vrátka. Rád by proto přivedl kvalitní a zkušené posily do obrany. Katalánský kouč si prý vysnil příchod osmadvacetiletého Davida Alaby, jehož si pamatuje ještě z dob společného působení v Bayernu Mnichov. Rodák z rakouského hlavního města dokáže nastoupit snad ve všech důležitých pozicích. Levou zadní zvládá roli stopera, krajního obránce a určitě by si poradil i jako defenzivní záložník. Je tedy přesně tím typem hráče, kterého kluby potřebují jako sůl.

Kalidou Koulibaly

Kromě Davida Alaby by anglickou Premier League mohl poprvé okusit také devětadvacetiletý Kalidou Koulibaly, jehož jméno pravidelně rezonuje mediálním prostorem v souvislosti s případným přestupem, nicméně stopku veškerým jednáním zatím vystavila příliš vysoká cena. Senegalského obránce si totiž vedení Neapole cení na neskutečných 2,56 miliardy korun. Odchovanec francouzského klubu FC Metz se do nového angažmá rozhodně nežene, takže záleží pouze na Manchesteru City, jestli bude požadovanou částku akceptovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *