22/05/2024

"File:Suisse vs Argentine - Granit Xhaka & Lionel Messi - b.jpg" by Ludovic Péron changed work Amarhgil is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Real Madrid si čtvrteční výhrou pojistil mistrovský titul, zatímco konkurenční Barcelona má po prohraném boji s Osasunou pádný důvod zpytovat svědomí. Hvězdný Lionel Messi nešetřil kritikou.
“File:Suisse vs Argentine – Granit Xhaka & Lionel Messi – b.jpg” by Ludovic Péron changed work Amarhgil is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Real Madrid si čtvrteční výhrou pojistil mistrovský titul a mohl proto začít s bujarými oslavami, zatímco konkurenční Barcelona FC má po prohraném boji s Osasunou další pádný důvod zpytovat svědomí. Když před televizní kamery předstoupil hvězdný Lionel Messi, konkurentovi samozřejmě vysekl poklonu, zároveň ale také nekompromisně zkritizoval sebe i své spoluhráče. Za zmar pak přijal plnou zodpovědnost trenér Quique Setién, jehož dny v katalánském klubu možná spějí ke konci.

Zdrcený rekordman si po prohře nebral servítky

Real Madrid to opravdu dokázal. Pod vedením staronového kouče Zinedina Zidana ukončil nadvládu Barcelony, přestože ještě před restartem La Ligy zaujímal druhé místo se ztrátou pěti bodů. Po koronavirové přestávce se však Bílý balet rozjel na plné obrátky, vyhrál deset zápasů a celkově předváděl fotbal, který diváky zvedal z křesel. Zisk mistrovského titulu zpečetil čtvrteční výhrou nad Villarrealem, zatímco Katalánci v téže chvíli podlehli průměrné Osasuně 2:1.

Bídné výsledky svěřenců trenéra Quique Setiéna dokonale reflektují stav, v němž se slavný celek momentálně nachází. Mezi jednotlivými aktéry Barcelony je cítit silné pnutí, chemie na fotbalových trávnících naopak nefunguje tak jako za starých časů. Hvězdný útočník Lionel Messi, který dostal slovo v rámci pozápasového rozhovoru, si na adresu sebe a svých spoluhráčů nebral servítky. Například řekl, že Real Madrid si titul zasloužil jen částečně, protože mu k vítězství pomohli vlastními chybami a laxním přístupem k jednotlivým duelům. Třiatřicetiletý šikula tuší, že Barcelona nemá v tomto rozpoložení šanci sbírat úspěchy na evropské ani domácí scéně. Během zkrácené letní přestávky pak nejspíš dojde k rozsáhlým změnám, jinak se prý situace nezlepší.

Fanoušci zuří, trenér bere zodpovědnost na sebe

Příznivcům Barcelony už pomalu dochází trpělivost a volají po rozsáhlé transformaci, která se v létě pravděpodobně dostaví. Velký třesk se určitě dotkne několika předražených hráčů nevalné formy, ale možná dolehne také na hlavního kouče. Quique Setién začal jako náhradník odvolaného Ernesta Valverdeho vskutku znamenitě, euforie ale velmi rychle vyprchala a následně přišel tvrdý střet s realitou. Po prohraném utkání s Osasunou, které znamenalo zmaření šance na obhajobu titulu, byl kouč evidentně zklamaný, přičemž vzal veškerou vinu na sebe a plně souhlasil se slovy Lionela Messiho. Francouzský taktik doufá, že odložené pokračování Ligy mistrů nabídne šanci na záchranu nepovedené sezóny, na druhou stranu ale vůbec netuší, jestli u těchto důležitých bojů ještě bude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *