19/07/2024

By Steindy (talk) 16:15, 10 November 2016 (UTC) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53026080 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Útočník Gareth Bale zahodil veškerou přetvářku a během posledních dvou zápasů Realu Madrid dokázal, že jej hra týmu vůbec nezajímá. Předstíral spánek, tropil hlouposti a přiblížil se odchodu.
By Steindy (talk) – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pokud měl fotbalový útočník Gareth Bale ještě vůbec nějaké střípky sympatií fanoušků slavného Realu Madrid, svými kontroverzními výstupy během posledních dvou zápasů o ně definitivně přišel. Extrémně předražený Velšan se ještě před několika měsíci vehementně dušoval, že mu zájmy klubu leží na srdci a pokusí se proto zabojovat o místo v základní sestavě. Nyní už se ale ani nesnaží předstírat zájem, přičemž v prostorách tribun namísto sledování hry provádí psí kusy. Nejprve s rouškou překrývající zrak imitoval spánek. Posléze k trávníku skutečně vzhlédl, nicméně tak učinil skrze imaginární dalekohled. Příznivci Bílého baletu hovoří o kolosálním projevu neúcty, trenér Zinedine Zidane zas vyhlíží fotbalistův odchod.

Bale si to v očích fanoušků nenávratně pokazil

Mezi Garethem Balem a Realem Madrid to na brzké usmíření opravdu nevypadá. Třicetiletý odchovanec Southamptonu po skončení koronavirové přestávky sice naskočil do devíti zápasů, v drtivé většině případů ovšem přicházel pouze coby střídající hráč na několik posledních minut. Odměnou za minimální herní vytíženost mu budiž roční mzda ve výši půl miliardy korun. Na první pohled se může jednat o práci snů, po bližším prozkoumání to ovšem už tak jednoznačné není. Útočník původem z Walesu miluje fotbal a proto jej nepochybně ničí, že nemůže pravidelně nastupovat. Trenér Zinedine Zidane však sází na úplně jiné koně a popravdě se mu ani příliš nedivíme, že Balea odstavil na druhou kolej. Když se podíváte na jeho chování během posledních dvou zápasů, pochopíte, proč francouzský lodivod dlouhodobě prosazuje hráčův odchod.

Rodák z Cardiffu strávil domácí utkání s klubem Alavés pouze na tribuně. Sledování hry z pozice diváka jej ale nejspíš pořádně zmohlo, protože televizní kamery zachytily, jak v určitém momentu předstírá spánek a oči si přitom zakrývá rouškou. Normální člověk by vzal rozum do hrsti a příště se podobných excesů raději vyvaroval. Jenže Gareth Bale si s veřejným pranýřováním hlavu příliš neláme, stejně jako už asi neřeší svou budoucnost na současné adrese. O pouhé tři dny později totiž okořenil duel s Granadou tím, že používal imaginární dalekohled. Možná vám obě nastíněné situace přijdou jako malichernost, ale vězte, že pohár trpělivosti řady fanoušků Realu Madrid už nenávratně přetekl.

Nastává vhodná chvíle k pročištění zkaženého vzduchu

Gareth Bale měl po odchodu Cristiana Ronalda převzít roli vůdce i lídra produktivity. Předpoklady bohužel nenaplnil ani zpola, takže jeho jméno s nástupem každého přestupového období logicky figuruje na seznamu možných (a vysněných) odchodů. Vedení Realu Madrid však stejně jako hráč samotný požaduje astronomickou sumu, kterou nikdo střízlivý jednoduše nezaplatí. Určitou naději skýtal anglický celek Newcastle United posílený novým a velmi zámožným majitelem, jenže jednání se stejně jako přistoupení saúdsko-arabského prince zasekla na mrtvém bodě. Nikdo další o služby několikanásobného reprezentanta dosud neprojevil zájem, takže Bale i nadále pobírá nadstandardně vysoké odměny za vysedávání na lavičce náhradníků, za což sklízí kritiku ze všech stran. Kdo by však na druhou stranu neodolal vábení peněz s minimem vynaloženého úsilí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *