24/06/2024

"File:Pep 2017.jpg" by football.ua is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool letos sebevědomě kráčí pro titul a nic na tom nedokázal změnit ani Manchester City. Ten pro příští sezónu plánuje řadu nových posil, kterým ale nejprve někdo musí uvolnit místo.
“File:Pep 2017.jpg” by football.ua is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Do konce tohoto ročníku Premier League zbývá ještě několik zápasů, nicméně už v tuto chvíli je víceméně jisté, že Manchester City FC neobhájí loňské prvenství a předá štafetu skvěle hrajícímu Liverpoolu pod taktovkou trenérského mága Jürgena Kloppa. Představitelé Citizens si jasnou podobu rozdaných karet plně uvědomují a zároveň doufají, že příští fotbalový rok budou na čele tabulky mnohem nebezpečnějšími soupeři. K dosažení tohoto cíle mají dopomoci posily, ale i hráči stávající. Ne všichni se ovšem další sezóny dožijí. Minimálně tito čtyři se mohou brzy přestěhovat na nové adresy.

Leroy Sané

Každý jiný hráč by v kůži Leroye Saného skákal radostí. Vždyť čtyřiadvacetiletý útočník už čtvrtým rokem hájí barvy prestižního anglického celku, který mu navíc třikrát nabídl novou a lukrativní smlouvu. O tu ale rodák německého Essenu evidentně nestojí a vedení Manchesteru City tím vcelku jasně naznačil, že se chce v kariéře posunout o kousek dál. Trenér Pep Guardiola jeho rozhodnutí samozřejmě respektuje, přestože by mladíka nejraději udržel pod svými křídly. Stěhování možná proběhne už během nadcházející letní pauzy, pokud případný zájemce zaplatí odstupné. Nabízí se například Bayern Mnichov, jenž Saného sleduje dlouhodobě a do kapsy nemá i před koronavirovou krizi hluboko.

Claudio Bravo

Opustit Citizens se podle všeho chystá také sedmatřicetiletý brankář Claudio Bravo. Několikanásobný reprezentant Chile a účastník dvou světových šampionátů už nastupuje spíše sporadicky, dostává prostor v méně důležitých utkáních a proto všechno jednoduše nemá motivaci pokračovat. Jelikož by chtěl poslední roky profesionální kariéry strávit někde, kde bude o jeho služby skutečný zájem, musí značně slevit z nároků na teplé místečko a enormně vysoké finanční odměny. Stejné podmínky jako v Manchesteru mu zkrátka nikde jinde nenabídnou. Někdejší oporu katalánské Barcelony či Realu Sociedad údajně loví skotský Celtic FC a případnému přestupu je sám fotbalista velmi nakloněn. Jasno může být v řádu několika dnů.

David Silva

Kromě ostříleného brankáře odchází i neméně zkušený záložník. Čtyřiatřicetiletý David Silva prožil v barvách Manchesteru City zřejmě nejlepší roky své bohaté kariéry profesionálního sportovce. Získal celkem čtyři mistrovské tituly, hrdě nosil kapitánskou pásku a navzdory stoupajícímu věku platil za rozdílového muže, který v těžkých chvílích dokáže vyburcovat ostatní k lepším výsledkům. Každá slavná éra však jednou končí a proto se odchovanec španělské Sevilly rozhodl odejít z Anglie, načež si právě hledá angažmá nové. V nelítostném závodě o světového šampiona z roku 2010 dost možná zvítězí katarský celek Al-Duhail, kde se sice nehraje úplně na vrcholné úrovni, nicméně z hlediska financí si tamní hráči opravdu nemohou stěžovat.

Claudio Gomes

Odchod teprve devatenáctiletého záložníka Claudia Gomese by pro Manchester City nebyl žádnou citelnou ztrátou. Francouzský fotbalista se ke družině Pepa Guardioly připojil už v roce 2018, od té doby ovšem dostal jen minimum příležitostí prokázat kvality a většinu tohoto ročníku navíc strávil na hostování v druhé nejvyšší nizozemské soutěži. Absolvent fotbalové akademie Paris Saint-Germain by se v létě mohl přesunout do rodné země, kde o něj jeví zájem Stade Rennes nebo Lille OSC. V obou cílových stanicích může nakoupit kariéru tak, jak od něj v minulosti všichni očekávali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *