25/04/2024

By Rolandhino1 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83214611 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Klání mezi Tottenhamem a Manchesterem United skončilo smírem. Kritické ohlasy se pak týkají především brankáře hostí Davida de Gey. Toho Roy Keane označil za horkého kandidáta na vyhazov.
By Rolandhino1 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Anglická Premier League se po koronavirové přestávce znovu rozjíždí na plné obrátky a všichni jsou samozřejmě zvědaví, jak se klubům podaří zvládnout dlouhý výpadek z pravidelného herního rytmu. V rámci třicátého kola si pak nejvíce pozornosti bezesporu ukradla bitva mezi Tottenhamem Hotspurs a hostujícím Manchesterem United. Nudná podívaná to navzdory hubenému, nerozhodnému výsledku 1:1 opravdu nebyla. Poměrně kvalitní výkon předvedl i brankář Rudých ďáblů David de Gea, přestože při gólové situaci si určitě mohl počínat o něco lépe. Na jeho hlavu se ovšem po závěrečném hvizdu snesla vlna ostré kritiky a legendární záložník Roy Keane dokonce doufá, že v roli klubové jedničky brzy skončí.

Roy Keane byl při hodnocení brankáře United nekompromisní

Úvodní minuty ostře sledovaného zápasu mezi Tottenhamem Hotspurs a Manchesterem United nabídly vcelku opatrný fotbal z obou stran, jakoby nikdo nechtěl udělat první velkou hrubku. Diváky u televizních obrazovek rozproudila až povedená akce miláčka britského lidu Marcuse Rashforda, jehož pokus ovšem skvěle vychytal brankář Hugo Lloris. Říká se, že kdo nedá, dostane. Proto se ze vstřelené branky jako první radovali domácí, když Steven Bergwijn v individuální akci elegantně obešel Harryho Maguira a následně překonal překvapeného Davida de Geu. Přestože slavný gólman předvedl proti nebezpečné hlavičce Son Hung-mina o pár minut později zákrok z říše zázračných, kritice ze strany televizních komentátorů se stejně neubránil.

Roli hlavního kazatele si přisvojil legendární Roy Keane, který během působení v Manchesteru United prožil nejkrásnější chvíle své fotbalové kariéry. Jako Rudý ďábel nad hlavu pozvedl celkem sedm trofejí pro mistra anglické nejvyšší soutěže a dařilo se mu též z hlediska osobní produktivity. Osmačtyřicetiletý veterán je pověstný tím, že pro ostrá slova a trefná přirovnání nejde příliš daleko. Ani tentokrát si nebral servítky a pronesl, že kdyby bylo na něm, David de Gea by zpátky do Manchesteru nejel společně s týmem, ale musel by si vzít taxi na vlastní náklady. Samozřejmě by na dlouhou cestu nebyl sám, s sebou by měl ještě neméně zatracovaného kolegu Harryho Maguira. Ale zpět ke španělskému strážci svatyně. Ten bohužel patří mezi nejčastěji chybující brankáře na britských ostrovech, což si jako opora elitního týmu prostě nemůže dovolit.

Ideální náhradník možná roste o pár kilometrů dál

Roy Keane se odporem k výkonům Davida de Gey netají dlouhodobě a navíc prý doufá, že na postu brankářské jedničky jeho milovaného klubu v brzké době skončí. Manchester United s ním sice poměrně nedávno prodloužil smlouvu až do roku 2023, pokud ovšem hodlá rodák z Madridu pokračovat v podobných “kopancích”, určitě si výsostní postavení dlouho neudrží. Keane už dokonce tuší, kdo by mohl španělského reprezentanta případně nahradit. V nedalekém Sheffieldu totiž první ligové zkušenosti sbírá talentovaný Dean Henderson, který zatím naskočil do 28 zápasů a jedenáctkrát udržel čisté konto. To o jeho nesporných kvalitách třiadvacetiletého mladíka leccos vypovídá. Na zmíněné adrese navíc jenom hostuje, oficiálně patří právě slavnějším United. Do konce sezóny už k žádné změně pravděpodobně nedojde. Léto a s ním spojená přestavba jednotlivých kádrů se ale proklatě blíží.

Zdroj: BBC.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *