24/06/2024

Autor: Zoner60 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39787518 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vítkovice se oklepávají z nepovedené sezóny a v ročníku příštím už znovu chtějí atakovat přední příčky extraligové tabulky. K tomu jim má pomoci trio zkušených odchovanců.
Autor: Zoner60 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ostravský hokejový klub HC Vítkovice Ridera letos balancoval nad hlubokou propastí a reálně hrozilo, že vůbec poprvé opustí Extraligu a sestoupí o třídu níž. Nakonec se ale na úkor kladenských rytířů v posledních chvílích zachránil a jeho představitelé doufají, že podobně černý scénář už se znovu nebude opakovat. K celkovému zlepšení herního projevu má dopomoci trojice zkušených odchovanců, která se s velkými fanfárami vrací na místo činu a je připravena předávat mladším spoluhráčům cenné zkušenosti.

Roman Polák (34 let)

Statný obránce Roman Polák má zkušeností na rozdávání. Posledních čtrnáct let totiž strávil v zámoří, kde oblékal klubové stejnokroje St. Louis Blues, Toronta Maple Leafs, San Jose Sharks a v neposlední řadě také Dallasu Stars. Tam by o českého hokejistu ostatně hodně stáli i nadále, jenže on v pokročilém věku zatoužil po návratu do domácího prostředí. Jeho jméno se skloňovalo v souvislosti s několika tuzemskými kluby, on se však bez zbytečného váhání rozhodl pro takřka mateřské Vítkovice (první sportovní krůčky absolvoval v Porubě), které byly od samého počátku jeho primárním cílem. Jestli obnovená premiéra v ostravském klubu naplní očekávání, ukáže až čas. Každopádně se jedná o zásadní vyztužení nepříliš kvalitních defenzivních valů, které během minulé sezóny propustily druhý nejvyšší počet branek v celé Extralize.

Zbyněk Irgl (39 let)

Zpátky do známého prostředí se po letech odloučení vrací také útočník Zbyněk Irgl. Tomu už sice táhne na čtyřicet a s kariérou profesionálního sportovce se zřejmě brzy definitivně rozloučí, i tak má ale tápajícím Vítkovicím pořád co nabídnout. Jedná se o pracovitého hokejistu s obrovským tréninkovým nasazením, což potvrzují všichni jeho spoluhráči. Tato píle mu v minulém ročníku vynesla zisk sedmatřiceti kanadských bodů v barvách HC Olomouc. Dokáže někdejší opora Davosu, Jaroslavle, Atlantu Mytišči, Dinama Minks či české reprezentace navázat na úspěšnou šňůru i tam, kde s hokejem jako mladík začínal? Jeho faktor by měl hrát stejně jako v případě Romana Poláka zásadní roli.

Lukáš Krenželok (36 let)

Posledním kovaným odchovancem ostravského hokeje, který se na sklonku kariéry rozhodl posílit mateřský klub, je útočník Lukáš Krenželok. Ten se jako jediný hráč z našeho seznamu po kariérní stránce nikdy nepodíval za hranice České republiky, zkušenosti nicméně sbíral v tuzemské nejvyšší soutěži a na rozdíl od svých kolegů se může pochlubit i jedním extraligovým titulem. Čtyři roky hájil barvy pražské Slavie, ze které následně odešel do služeb libereckých bílých tygrů. Právě s nimi v sezóně 2015/2016 oslavil celkové prvenství. Pod Ještědem by se určitě neztratil ani v ročníku nadcházejícím, nicméně jeho srdce chtělo ještě naposledy reprezentovat rodné město. Uvidíme, jestli si s sebou přinese také vítěznou mentalitu a pozvedne herní projev, který v uplynulém roce nestál za nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *