19/07/2024

By Football.ua, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17064361 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Poslední zprávy ze Španělska jasně naznačují, že během převratu se v Barceloně žádný fotbalista nemůže cítit bezpečně. Všichni zkušení harcovníci postupně mizejí - a to jsme teprve na začátku.
By Football.ua, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Poslední zprávy ze Španělska jasně naznačují, že uvnitř klubu FC Barcelona se během dopředu avizovaného převratu nemůže žádný fotbalista cítit bezpečně. Legendárního argentinského útočníka Lionela Messiho sice vedení klubu donutilo zůstat, ostatní více či méně zkušení harcovníci ale postupně mizejí v zapomnění – a to jsme teprve na začátku. Pojďme si shrnout, kdo všechno už stihl vzít do zaječí a koho to v brzké době pravděpodobně čeká.

Arthur Melo

FC Barcelona se s úderem prvního záříjového dne oficiálně zbavila talentovaného záložníka Arthura, jehož poslala do italského Juventusu. Opačným směrem putoval Miralem Pjanić a společně s ním také balíček pár milionů eur navíc. Dohoda o hvězdné výměně se zrodila už před třemi měsíci a na výkonnosti čtyřiadvacetiletého brazilského záložníka se výrazně podepsala. Odchovanec klubu Gremio údajně odmítal hrát a odvolanému trenéru Setiénovi neustále házel klacky pod nohy. Vedení katalánského celku tak určitě potěšilo, že z rozsáhlého seznamu zmizela alespoň jedna zbytečná starost.

Ivan Rakitić

Také dvaatřicetiletý záložník Ivan Rakitić už bohužel (nebo bohudík, to záleží na úhlu pohledu) není hráčem Barcelony. Chorvatský fotbalista nezapadal do herní koncepce nového trenéra Ronalda Koemana, proto po šestiletém odloučení ohlásil návrat do španělské Sevilly. Tam se sejde například s českým reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem. Cena, za kterou vicemistr světa z roku 2018 opustil potápějící se katalánskou loď, je spíše symbolická. Oněch 1,5 milionu eur ani zdaleka nepokryje náklady, jež Barcelona roku 2014 vynaložila. Jedná se spíš o jakýsi projev respektu za to, co všechno odchovanec švýcarské Basileje na slavné adrese vykonal.

Luis Suárez

Juventus Turín byl během letní přestupové pauzy nějakou dobu mediálně spojován s osobou Lionela Messiho, který toužil opustit Barcelonu. K oficiálnímu jednání mezi slavnými kluby ale nakonec nedošlo. Stará dáma však z rozprášení katalánského mužstva přeci jen nevyšla úplně naprázdno. Podepsala například výše zmíněného Arthura a velice brzy má oficiálně představit také uruguayského útočníka Luise Suáreze. Třiatřicetiletého kanonýra nemile překvapilo, když jej trenér Koeman zařadil na seznam postradatelných. Vzal tedy osud do vlastních rukou a vyjednal si přestup do Itálie. Z hlediska finančních nároků sice musel poněkud slevit, na druhou stranu si ovšem do životopisu připíše další evropskou soutěž. Messiho navíc vymění za Cristiana Ronalda, kdo na světě tohle může říct?

Arthuro Vidal

Italské fotbalové prostředí údajně zlákalo i dalšího hráče, se kterým už FC Barcelona do další sezóny nepočítá. Třiatřicetiletý záložník Arturo Vidal během tohoto týdne absolvuje zdravotní prohlídku v Interu Milán a pokud vše proběhne hladce, hned posléze jej klub ohlásí jako hvězdnou posilu. Několikanásobný reprezentant Chile si stejně jako Suárez stěžoval na veřejné propírání své budoucnosti, které prý v očích případných zájemců snižuje hodnotu “nabízeného zboží”. Do nového domova už se tedy pochopitelně těší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *