23/05/2024

"File:ENG-BEL (17).jpg" by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli si jej národní tým Belgie doslova vydupal, nakonec vůbec nehrál. Mírně zakulacený Eden Hazard strávil oba zápasy Ligy národů na lavičce, což se příliš nelíbí jeho chlebodárců z Realu Madrid.
File:ENG-BEL (17).jpg” by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli si jeho přítomnost vedení belgického národního týmu doslova vydupalo, ani v jednom zápase Ligy národů nakonec nenastoupil. Eden Hazard své reprezentační spoluhráče sledoval pouze z lavičky náhradníků, což trenér Roberto Martínez odůvodnil nedostatečnou fyzickou připraveností a s ní spojenou lehkou nadváhou. Vyjádření hlavního kouče ovšem pořádně namíchlo Real Madrid, který od samého počátku protestoval proti tomu, aby hvězda zotavující se z operace kotníku (navíc v době pandemie) opustila Santiago Bernabéu.

Zástupci Realu Madrid nechápou, proč Hazard vůbec odjížděl

Belgický národní tým odehrál zápasy s Dánském a Islandem. V obou případech na hřišti jasně dominoval, což se dokonale promítlo i do konečných výsledků. K cenným vítězstvím v rámci Ligy národů UEFA ale bohužel nepřispěl hvězdný útočník Eden Hazard, jehož trenér Roberto Martínez ani jednou nevypustil z lavičky náhradníků. Pro své rozhodnutí měl vcelku logické odůvodnění. Devětadvacetiletý fotbalista na reprezentačně sraz údajně dorazil v nepříliš oslnivé fyzické kondici. Fotky z tréninkového areálu ostatně dokazují, že někdejší opora londýnské Chelsea či francouzského Lille trpí lehkou nadváhou. Ta se vůbec poprvé stala terčem posměchu už v průběhu loňské letní přestávky.

Real Madrid si nedostatky hráče, který poměrně nedávno prodělal náročnou operaci kotníku, moc dobře uvědomuje. Proti jeho reprezentační nominaci protestoval od samého počátku. Dokonce mu nevonělo ani povolání brankářské jedničky Thibauta Courtoise, které se nakonec podařilo zavčasu zvrátit. Zinedine Zidane a další zástupci úřadujícího španělského mistra se pravděpodobně zalekli situace, která nastala u českého národního výběru. Ten byl kvůli dvěma pozitivním testům na koronavirus kompletně rozpuštěn a poslán do preventivní izolace, což mohlo za určitých okolností vyústit v totální kolaps několika tuzemských klubů. Při Hazardově nulové herní vytíženosti se navíc nabízí otázka, k čemu celé to zbytečné riziko vlastně bylo.

Real potřebuje Hazarda v ideální kondici, zatím se totiž příliš neosvědčil

Existuje ještě jeden důvod, proč se Real Madrid nechal “relaxačním výletem” Edena Hazarda dokonale vyvést z míry. Před rokem kvůli němu totiž podnikl nemalou investici (přibližně 100 milionů eur), která se však zatím nevrátila ani částečně. První sezóna na slavné adrese v podání kdysi opěvovaného kanonýra skončila naprostým fiaskem a kopou nenaplněných očekávání. Namísto nádherných branek zahraniční média řešila fotbalistovu zanedbanou životosprávu, jíž vystihuje mírně zakulacené bříško. Sám Hazard bezprostředně po zisku mistrovského titulu upřímně zpytoval svědomí a hlásal, že po letní přestávce to bude jiné. Vyjádření belgického trenéra ovšem žádné výraznější změně k lepšímu nenasvědčuje. Bílý balet hvězdě potřebuje vrátit zašlý lesk, aby si získal fanoušky zpátky na svoji stranu. Jestli to však není pouze boj s větrnými mlýny, se ukáže až časem.

Zdroj: as.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *