22/05/2024

By Werner100359 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64254776 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha se během letní přestávky rozloučila s několika postradatelnými hráči, které z většinové části nahradila talentovanými mladíky. Ti však vinou obrovské konkurence nastupují sporadicky.
By Werner100359 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha se během letní přestupové přestávky rozloučila s několika postradatelnými hráči, které z většinové části nahradila talentovanými mladíky. Ačkoli si někteří nováčci okamžitě získali důvěru trenéra Václava Kotala, díky čemuž pronikli do základní sestavy a každým dalším odehraným zápasem jen potvrzují kvality, najde se také poměrně vysoké procento fotbalistů, jejichž herní praxe stagnuje vinou přílišné konkurence na jednotlivých postech. Kdo konkrétně první pořádnou šanci teprve vyhlíží, se dozvíte hned záhy.

Dominik Holec

Koronavirová krize donutila drtivou většinu sportovní klubů zahájit úsporný režim. MŠK Žilina se k tomuto nevyhnutelnému úkolu postavila více než zodpovědně. Vyhlásila totiž likvidaci a ze dne na den propustila takřka kompletní hráčskou soupisku. Snahu o přečkání hluchého období odnesl i Dominik Holec, který poslední dva roky plnil funkci brankářské jedničky. Bez práce ale naštěstí nezůstal příliš dlouho.

Z profesního hlediska se vůbec poprvé za hranice Slovenska. Šestadvacetiletého strážce svatyně podepsala Sparta Praha, která ovšem disponovala velmi kvalitní gólmanskou dvojicí. Zprvu to vypadalo, že si Černého Petra vytáhne Florin Nita. Nakonec ovšem všechny indicie naznačují, že právě Holec může na brzké proniknutí do sestavy pravděpodobně zapomenout. Nabízí se otázka, jaký mělo jeho angažování smysl.

Matěj Polidar

Dvacetiletý Matěj Polidar je kovaným odchovancem příbramského fotbalové klubu, v jehož barvách absolvoval celou přípravku a učinil také první důležité krůčky mezi dospělými. Pouhých osm soutěžních zápasů stačilo k tomu, aby talentovaný univerzál upoutal pozornost tuzemských gigantů. S úderem loňského léta jej nakonec odkoupila pražská Sparta. Nadcházející sezónu ještě hostoval v mateřském prostředí, o celý jeden rok později už ale oficiálně putoval na Letnou. Tam nakoukl do dvou prvoligových klání, dohromady ovšem odehrál pouhých šestatřicet minut. Výraznější šance je zatím v nedohlednu.

Martin Minčev

Ke konci letního přestupového období se vedení klubu AC Sparta Praha podařilo dotáhnout příchod devatenáctiletého Martina Minčeva. Bulharský ofenzivní univerzál se navzdory nízkému věku pyšní úctyhodným počtem odehraných zápasů na domácí scéně, mimo nichž byl také krátce testován italským Turínem. Ačkoli během jediného utkání nastřílel hattrick, opravdovou šanci si nakonec nevysloužil a putoval proto zpátky do mateřské Varny. S Pražany, kteří v něm vidí obrovský potenciál, podepsal smlouvu na čtyři roky. Důvěra se ale stále nepromítla do herní praxe, Minčev zatím odehrál jen šestnáct minut proti Zlínu a jindy už se z lavičky náhradníků nedostal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *