16/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Stejně jako legendární filmový boxer Rocky Balboa usilovně trénoval v útrobách nehostinné Sibiře, museli i účastníci české hokejové Extraligy vinou pandemie koronaviru poněkud experimentovat.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Zlá doba si žádá mnohem kreativnější přístup a v tomto konkrétním případě musíme českým hokejovým týmům zcela jednoznačně připsat pár plusových bodů. Stejně jako legendární filmový boxer Rocky Balboa s tváří Sylvestera Stalloneho usilovně trénoval v útrobách nehostinné Sibiře, museli i účastníci Extraligy během koronavirové pandemie poněkud experimentovat. Kvůli zákazu shromažďování sportovců ve vnitřních prostorách nepohrdli otevřeným zimním stadionem v Dobříši. Středočeské městečko poskytlo dočasné útočiště hned několika tuzemským klubům. Nechybí například BK Mladá Boleslav, HC Škoda Plzeň nebo HC Sparta Praha.

Nejpevnější kov se tvrdí v nepříznivých podmínkách

Vláda České republiky v posledních týdnech přijala několik restriktivních balíčků s cílem zabránit nekontrolovatelnému šíření nového koronaviru a s tím spojeným přehlcením nemocnic. Mezi prvními oběťmi zákeřné nákazy se objevily například sportovní soutěže, přičemž hokeje se omezení dotkla rovnou dvojnásobně. Zatímco fotbalové kluby mohou během přerušené sezóny alespoň trénovat, vnitřní ledová kluziště zůstávají až do odvolání úplně zavřená. Patová situace? Ani náhodou. Několik účastníků Extraligy přistoupilo k náhradnímu, dosti kreativnímu řešení. Východiskem se stala otevřená ledová plocha ve středočeské Dobříši.

Pravda, studené podzimní měsíce určitě neposkytují takový komfort jako plně elektrifikovaná hala, nicméně právě takové podmínky dělají z průměrných sportovců hvězdy. Když se Rocky Balboa poctivě připravoval na extrémně důležitý zápas proti Ivanu Dragovi, také místo moderní posilovny zvolil chladnou a nepřátelskou Sibiř. Pod se navrátíme zpět do reality, trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán po vyhlášení první vlny bezpečnostních opatření taktéž nabádal hráče, aby na sobě pracovali alespoň individuálně. Pokud tedy hokejisté trošku prochladnou, nevadí. Pokud se částečně vrátí ke kořenům, rovněž to bude jen ku prospěchu věci.

Drtivá většina hokejistů experiment s venkovním kluzištěm vítá

Jak už bylo zmíněno v úvodní pasáži tohoto článku, HC Sparta Praha společně s dalšími dvěma účastníky Extraligy aktuálně využívá otevřený stadion v Dobříši. První venkovní trénování holešovického mužstva provázelo aprílové počasí a mnoho kuriózních momentů. Všichni se náramně pobavili například nad spadaným listím uprostřed hrací plochy, což za normální situace pochopitelně nebývá zvykem. „Listí na ledě jsme se zasmáli, neděláme si z toho velkou hlavu. Jsme rádi, že můžeme být spolu na ledě. To se vám v hale nestane, že za brankou najedete do kupy listí,“ komentoval nepřízeň přírody sedmadvacetiletý obránce Tomáš Pavelka. „Je to rozhodně lepší, než abychom jen trénovali sami doma,“ dodal.

Využívání venkovních prostor ke společné přípravě rozhodně nevadilo ani současné brankářské jedničce. Sedmadvacetiletý Matěj Machovský se v myšlenkách vrátil zpátky do raného mládí. „Nemám s tím problém, naopak jsem za to rád. Připomnělo mi to mé hokejové začátky nebo zápas v Drážďanech,“ připomíná odchovanec Opavy nedávné Open Air. „Jsme rádi, že se tyto tréninky podařilo domluvit. Nejsme jediný tým, který bude v Dobříši trénovat, z ostatních týmů to sem máme alespoň nejblíž.“

Zdroj: HC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *