23/04/2024

"File:Kylian Mbappe celebrating - March 2018.jpg" by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kylian Mbappé má s PSG podepsanou smlouvu až do roku 2022, k jejímu prodloužení se ale příliš nežene. Do hry proto určitě vstoupí Real Madrid a možná také nečekaný zájemce z Anglie.
“File:Kylian Mbappe celebrating – March 2018.jpg” by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože má Kylian Mbappé s francouzským klubem Paris Saint-Germain FC uzavřenou smlouvu ještě na dva další roky, do jejího prodloužení se zatím příliš nežene. Možná i proto se v posledních týdnech spekuluje, že by jeden z nejlepších útočníků světa mohl brzy změnit působiště. Všeobecně se ví o zájmu slavného Realu Madrid, kde se pod taktovkou Florentina Péreze rodí další generace Galácticos. Do hry ale může vstoupit také Liverpool FC, jehož herní projev fotbalistovi velmi imponuje.

Prodloužení kontraktu jedině s výstupní klauzulí

Pandemie nového koronaviru, která na několik měsíců ochromila svět, se podle odborníků zcela určitě promítne do cen slavných fotbalistů. Předpokládá se, že zlatým časům obřích transferů odzvonilo a kluby se budou muset ve svých požadavcích výrazně uskromnit. Protože nikdo zatím nedokáže přesně odhadnout délku období útlumu, vedení PSG by si rádo ještě na nějakou dobu pojistilo hvězdného útočníka Kyliana Mbappého, aby neprodávalo podhodnocené zboží. Ten se však do prodloužení smlouvy, která vyprší 30.6. 2022, mírně řečeno nežene.

V posledních dnech na povrch vyplavaly informace, že pokud by jednadvacetiletý útočník přeci jen podepsal, musela by smlouva obsahovat výstupní klauzuli. Proč? Dlouhodobě kolem něj krouží slavný slavný Real Madrid, jehož majitel Florentino Peréz rozhodně nemá hluboko do kapsy. Mbappé by se mu navíc náramně hodil, protože stárnoucí Karim Benzema už na všechno sám nestačí a ostatní útočníci (rozuměj Eden Hazard, Luka Jović či Rodrygo) se zatím neosvědčili.

Vyloučen není ani přestup do Anglie

Real Madrid si v boji o Mbappého krade všechnu pozornost pro sebe. Španělský klub nicméně nemusí být zdaleka jediným zájemcem na přestupovém trhu. Sám fotbalista se totiž netají obdivem k anglickému Liverpoolu FC a především jeho trenérovi Jürgenu Kloppovi.

V rozhovoru pro zahraniční deník The Mirror pronesl, že “Reds” letos byli mašinou na úspěch a v Anglii jim nikdo nemohl konkurovat. Ačkoli se chvílemi zdálo, že vyhrávání mají v krvi a nemusejí se pro něj nijak zvlášť nadřít, opak je pravdou. Za vším prý stojí nemilosrdné tréninky a velmi dobrá práce manažera.

Respekt ze slov Kyliana Mbappého přímo čišel a pokud by pravděpodobný mistr letošního ročníku Premier League náhodou projevil zájem o jeho služby, určitě by vzal nabídku v potaz. Těžké ale odhadovat budoucnost, když se sportovní svět v posledních měsících tak zásadně změnil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *