23/05/2024

"NHL Hockey Exhibition in Everett" by Chase N. is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože vedení NHL stále touží po restartování rozehrané sezóny, plány jim mohou překazit vzpurní hokejisté. Těm se nelíbí například to, že by museli zůstat několik týdnů v izolaci.
“NHL Hockey Exhibition in Everett” by Chase N. is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vedení nejlepší hokejové ligy světa touží restartovat sezónu a jde si tvrdě za svým cílem. V cestě mu ovšem stojí několik zádrhelů a dosud nevyřešených otazníků. Plány mohou narušit například vzpurní hráči, kteří si nedokáží představit dlouhé týdny odloučení od svých nejbližších. Šance na návrat NHL se tedy výrazně snížily, neboť kde nejsou hudební nástroje, není logicky ani muzika.

Základní část je definitivně za námi, zbývá jen play-off

David Pastrňák si ke včerejšímu dni oficiálně vyzvedl korunku pro krále střelců NHL a dokonce se kvůli tomu nemusel vrátit na ledovou plochu. Vedení populární hokejové soutěže rozhodlo, že nejlepší pro všechny bude základní část předčasně ukončit a soustředit se pouze na dohrání následného play-off. Ani s uskutečněním tohoto smělého plánu to však nebude mít jednoduché.

Pandemie nového koronaviru si na území Spojených států amerických ke včerejšímu dni vyžádala už téměř 99 tisíc obětí z více než jednoho a půl milionu nakažených. Situace nadále zůstává velice vážná a některým hráčům se proto logicky nechce riskovat zdraví kvůli unáhlenému návratu do starých kolejí. Pak ale existuje ještě jeden důvod, proč nejsou hokejistům blížící se vyřazovací boje po chuti.

Naprostá izolace od rodin je základním kamenem úrazu

Současná podoba rozvolňovacího plánu předpokládá, že hlavní aktéři budou muset po čas zápasového maratonu pobývat v izolaci od rodin a blízkých. S tím se možná smíří mladíci bez závazků, ale otcové malých dětí nikoliv. Pokud se představitelé National Hockey League rychle nevytasí s nějakým rozumným kompromisem, reálně hrozí, že si někteří hráči jednoduše postaví hlavu a odmítnou se obnovené sezóny účastnit. Sice si za své rebelantství slíznou pořádně tučné pokuty, ale kdo by se ohlížel na peníze, když v sázce je mnohem víc.

Lidé v České republice si poměrně nedávno vyzkoušeli, jaké je to žít v naprostém odloučení a bez přímého kontaktu se svými bližními. Mohou nám tedy určitě dát za pravdu, že nic složitějšího se na soupisce bezpečnostních opatření zavedených vládou neobjevilo. Chtít proto po hráčích, aby to samé absolvovali v mnohem rozsáhlejším časovém období a do toho navíc podávali kvalitní výkony, asi není správné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *