27/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Internetem koluje šokující video, ve kterém amatérský boxer surově bije seniora do oblasti hlavy. Dvacetiletý mladík skončil ve vazbě, incident komentoval i americký prezident Donald Trump.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Internetem koluje šokující video, ve kterém amatérský boxer surově bije seniora do oblasti hlavy. Dvacetiletý mladík skončil ve vazbě, odkud se na svobodu určitě hned tak nedostane. Incident neunikl ani americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, jenž zpočátku nevěřil, že je něco takového vůbec možné. Případem se nyní zabývá detroitská policie.

Lidé pomohli usvědčit pachatele

Pečovatelský dům Westwood Nursing Center v Detroitu se stal dějištěm hrůzného činu dvacetiletého mladíka. Ten si jako oběť vyhlédl pětasedmdesátiletého staříka a za přítomnosti nahrávacího zařízení jej surově mlátil do oblasti hlavy. Z videa je jasně patrné, jak velkou bolestí musel nebohý senior trpět. Pachatel je navíc amatérským boxerem a jeho údery tudíž mají mnohem větší sílu, než kdyby stejný skutek spáchal kdokoli jiný.

Záznam brutálního násilí pronikl na sociální sítě a lidé jej začali hromadně sdílet. Díky tomu se mladíka ostatně podařilo identifikovat a policie tak mohla ve věci podniknout příslušné kroky. Surovec skončil ve vězení, zatímco důchodce musel vyhledat lékařskou pomoc. Jeho stav zůstává i po několika dnech velmi vážný.

Donald Trump nevěřil vlastním očím

“Donald Trump Laconia Rally, Laconia, NH by Michael Vadon July 16 2015” by Michael Vadon is licensed under CC BY-SA 2.0

V průběhu vyšetřování se ukázalo, že pachatel patřil do sportovního klubu Norwayne Boxing Gym, který se navíc specializuje na pomoc osobám v místních sociálních zařízeních. Právě v rámci tohoto programu nejspíš k incidentu došlo, což musí být pro ostatní, humanitárně smýšlející členy drtivá rána. Klub se od chlapcova činu okamžitě distancoval a slíbil, že policii pomůže s hledáním pravdy.

Otřesné video kolující na sociálních sítích neuniklo ani slavným osobnostem včetně amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten zpočátku nemohl uvěřit, že v moderní společnosti je něco takového vůbec možné. Také se zajímal o současný stav postiženého seniora a přesnou polohu pečovatelského zařízení.

Zdroj: New York Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *