27/05/2024

Autor: David Sedlecký – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pavel Horváth dostal před dvěma měsíci nelehký úkol - dovést prvoligovou Příbram k záchraně coby hlavní trenér. Ačkoli pandemie koronaviru zkomplikovala situaci, úkol i po pauze zůstává stejný.
autor:
David Sedlecký
  – Vlastní dílo, licence: CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pavel Horváth dostal před dvěma měsíci nelehký úkol – dovést prvoligovou Příbram k záchraně coby její hlavní trenér. Bohužel si pro odchod z milované Plzně vybral tu nejméně vhodnou dobu. O pár dnů později totiž vláda České republiky začala přijímat restrikce spojené s pandemií nového koronaviru, přičemž fotbal byl logicky jednou z prvních obětí. Vzhledem k tomu, že “Horvi” smlouvu podepsal jen do konce sezóny, nejistota spojená s možností předčasného konce soutěže mu radost určitě nečinila. Při brzkém návratu na scénu se však důvod, proč do středočeského klubu přišel, znovu stává aktuálním

Legenda to v posledních týdnech neměla lehké

Pětačtyřicetiletý Pavel Horváth se v časech karantény opravdu nenudil. Na sociálních sítích fanoušky bavil vykonáváním domácích prací, zapojil se do několika úsměvných výzev a všem tak nějak zkoušel zvednout náladu, ačkoli se stav země od normálu značně lišil. Když ale vláda před časem oznámila rozvolňování přijatých restrikcí, spadl určitě i jemu obrovský kámen ze srdce. Nevěděl totiž, jak nucená pauza a obavy z předčasného konce sezóny zamávají s jeho současným angažmá.

Jak jistě víte, někdejší záložník přibližně v polovině letošního března opustil Viktorii Plzeň, jelikož vyslyšel tísňové volání tápající Příbrami. Té s přihlédnutím na počet získaných bodů zcela reálně hrozí sestup do nižší soutěže. Vedení klubu se kvůli neuspokojivým výsledkům rozloučilo s trenérem Nádvorníkem a na jeho místo nasadilo právě Horvátha, přestože v zákulisí se spekulovalo i o někom z rodiny Jarolímů.

Odchovanec pražské Sparty se po krátkém seznámení s týmem okamžitě pustil do práce a věřil, že do konce sezóny pomůže zvrátit nepříznivý vývoj událostí. Závisela na tom ostatně jeho budoucnost. Bohužel si vybral snad všechnu smůlu světa a dlouhou dobu nevěděl, jestli ještě dostane šanci přesvědčit trenérskými dovednostmi, které v posledních letech piloval. Fotbal se na “restartovní” (tohle slovo si s dovolením patentuji) čáře v mnohém změnil, mise Pavla Horvátha však zůstává stejná. Jestli bude úspěšná, ukáže až čas.

Něco málo z trenérovi historie

Pavel Horváth je českým fotbalovým fanouškům dobře znám. Bývalý záložník hrával za obě pražská “S”, několikrát nastoupil za reprezentaci a prosadil se také v zahraničí. Největší stopu ale bezpochyby zanechal v barvách Viktorie Plzeň, kterou pomohl pod taktovkou kouče Vrby transformovat v naprostého hegemona české nejvyšší soutěže.

Přestože už fotbalista v té době nebyl, jemně řečeno, ve vrcholné tělesné formě, nedostatky doháněl precizními přihrávkami a geniálním zahráváním standardních situací. S jeho odchodem do hráčského důchodu liga přišla o velkou osobnost, která dokázala v každé situaci naladit ostatní na humornou strunu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *