23/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, licence: CC BY-SA 4.0, Zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbal po dlouhé pauze konečně ožívá a nutno podotknout, že někteří hráči jsou z toho evidentně rozladěni. To ale určitě neplatí pro Patrika Schicka a Tomáše Součka, oba totiž bojují o budoucnost.

Fotbal se po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru znovu nadechuje k životu a nutno podotknout, že některé zahraniční hvězdy z toho nemají radost. To ale zcela určitě neplatí pro Patrika Schicka a Tomáše Součka, oba totiž svedou přímý boj o budoucnost. Zatímco Součka testuje anglický West Ham United a rozhoduje se, zda promění hostování v přestup, Schick stejnou situaci zažívá v Německu coby hráč klubu RB Lipsko.

Schick se v Bundeslize konečně projevil

By Tadeáš Bednarz – Own work, licence: CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestup Patrika Schicka do italské Sampdorie Janov způsobil v roce 2016 obrovské pozdvižení. Tuzemští fanoušci mu věštili hvězdnou kariéru a nutno podotknout, že tomu první sezóna v zahraničí opravdu napovídala. Když se odchovanec pražské Sparty posléze stěhoval do AS Řím, očekávání se ještě znásobila. Jenže senzace bohužel neměla dlouhého trvání.

Český talent se v širokém kádru nedokázal prosadit a odchod do německého Lipska z loňského podzimu bral v podstatě jako vysvobození. Nové výzvy se nicméně chopil se ctí a byť musel snášet konkurenci v podobě hvězdného střelce Wernera či jeho sekundanta Yussufa Poulsena, zvládl nastřílet sedm branek a přesvědčit vedení klubu, že je člověkem na správném místě.

V zákulisí se hodně mluví o tom, že hostování čtyřiadvacetiletého kanonýra brzy vyústí na přestup. Definitivně se ale rozhodne až ke konci jarní části sezóny. V té musí Patrik Schick zabojovat a doufat, že se do hry dostane častěji než v prvních dvou zápasech po restartu.

Tomáš Souček nevychytal správný termín k odchodu

By Tadeáš Bednarz – Own work, licence: CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pokud bychom v časech krize chtěli určit nefalšovaného smolaře, pak prstem bezpochyby ukážeme na pětadvacetiletého Tomáše Součka. Dlouholetá opora klubu SK Slavia Praha se začátkem roku rozloučila se spoluhráči a vydala se na svou první zahraniční štaci do West Hamu United. Vedení Sešívaných se svým anglických protějškem vyjednalo, že pokud Kladiváři obhájí účast v Premier League i pro příští sezónu, přestup za ohromných 521 milionů (počítáme i 113 milionů za původní hostování) bude dokonán.

Český reprezentant se v nejlepší fotbalové lize světa uvedl na výbornou a trenér si jeho práci po prvních čtyřech zápasech nemohl vynachválit. Cenil si především záložníkovi pracovitosti a počtu naběhaných kilometrů, jimiž se zcela vymykal běžným standardům. Pak ale přišel koronavirus a do přemítání o Součkově budoucnost vrazil zásadní klín.

West Ham United sice momentálně drží těsný náskok nad sestupovou propastí, nicméně do konce ročníku ještě zbývá poměrně hodně zápasů. I když se pak tradiční klub mezi elitou nakonec zachrání, není jasné, jestli z dohody vinou ušlých zisků nebude chtít vycouvat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *