23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Úřadující český mistr se inspiroval v zahraničí a při dalších ligových zápasech nasadí na tribuny umělé fanoušky. Nápad se určitě osvědčí mnohem lépe, než před pár týdny v Jižní Koreji.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha přišla se skvělým nápadem, jak zaplnit hlediště, aniž by přitom porušila vládní nařízení. Podporu na jižní tribuně budou už během příštího domácího zápasu zajišťovat umělé podobizny tamních fotbalistů a fanoušci mohou klub podpořit tím, že si zakoupí imaginární vstupenku. Sešívaní se možná inspirovali v jihokorejském Soulu, kde ale jemně řečeno pokulhávalo provedení.

Výtěžek z akce půjde na podporu mládeže

Představitelé pražské Slavie byli ústředními postavami boje za předčasné ukončení fotbalové sezóny. Po dohodě se zástupci ostatních klubů a s přihlédnutím k epidemiologické situaci v České republice však dospěli k názoru, že Fortuna liga může znovu nastoupit na scénu, byť za předpokladu dodržení přísných bezpečnostních podmínek. Mezi ty patří třeba omezený počet lidí na stadionech, kvůli čemuž nepřipadá divácká podpora v úvahu.

Sešívaní prázdné tribuny vyřešili velmi netradičně. Na sedačky namontovali figuríny s podobiznami svých fotbalistů a na oficiálních stránkách vyzvali fanoušky, aby klubu přispěli zakoupením imaginárních vstupenek. Výtěžek půjde na podporu mládežnické akademie. Jestli se nápad uchytí, ukážou následující dny. Bezpochyby ale bude mít větší úspěch než v Jižní Koreji.

FC Soul zaplatil tučnou pokutu

Jihokorejská fotbalová liga běžela na rozdíl od svých evropských sester nepřetržitě po čas celé pandemie koronaviru. Tamním klubům však chyběla přítomnost diváků a FC Soul se proto rozhodl zaplnit tribuny alespoň těmi umělými. Jenže provedení v tomto případě nebylo úplně šťastné.

Společnost Dalkom v jednotlivých sektorech rozmístila gumové dívky s rouškami, oděné do dresů a třímající tématické transparenty. Bohužel se ale jednalo o figuríny, které normálně slouží jako erotické pomůcky pro osamělé muže. Jižní Korea je v otázkách pornografie velice striktní a klub proto vyfasoval tučnou pokutu 100 milionů wonů, což je v přepočtu na naši měnu asi 2 miliony korun. Majitel tamního stadionu dokonce hrozí, že celý tým vystěhuje.

Zdroj: SK Slavia Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *