04/03/2024

Stát České republiky představuje neobvyklou příležitost pro nadšence vojenské historie i obyčejné investory. Malé betonové pevnůstky, známé jako „řopíky“, jsou na prodej za ceny, které se pohybují od několika tisíc až po stovky tisíc korun. Tato nabídka je unikátní díky kombinaci historické hodnoty a dostupnosti.

Vojenské bunkry: Oživení historie a praktické využití

Vojenské bunkry, které jsou rozesety po celém Česku, lákají nejen sběratele a nadšence, ale i ty, kdo hledají netradiční investiční příležitosti. Těmto objektům dodává hodnotu jejich historický význam, neboť pocházejí z 30. let 20. století. Ačkoliv je jejich praktické využití omezené, pro mnohé představují vzácnou připomínku minulosti.

Foto: Shutterstock

Rozmanité možnosti pro každého

Cena řopíků se odvíjí od mnoha faktorů, jako jsou lokalita, velikost pozemku a stav objektu. Některé z těchto objektů se prodávají i za cenu přesahující 300 tisíc korun, což dokazuje rostoucí zájem o tyto unikátní nemovitosti. Příkladem je nedávný prodej bunkru v Mradicích, který svou cenu navýšil v aukci na téměř 260 tisíc korun.

Kdo a jak může řopíky získat

Řopíky jsou přístupné téměř každému, kdo o ně projeví zájem. Většinu si pořizují nadšenci vojenské historie, ale jejich koupi může zvážit kdokoliv. Důležité je vědět, že i když většina řopíků nemá přístupovou cestu, nebrání to v jejich prodeji. K dispozici jsou informace o podmínkách nákupu na oficiálních stránkách, včetně termínů pro podání přihlášek a prohlídek.

Ministerstvo obrany plánuje v říjnu 2023 zveřejnit další nabídku, která zahrnuje i neprodané nemovitosti a nové objekty. Tato akce představuje vzrušující možnost pro ty, kdo hledají jedinečné investice nebo chtějí vlastnit kus historie.

Foto: Shutterstock, zdroj: Libereckadrbna, Aktualne

Subscribe
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Stanislav
3 měsíců před

Ano kupte,ale tyto řopíky jsou na pozemku který nevlastníte. Tudíž ano koupíte řop,ale jen ten,pak musíte i pozemek abyste tam došli dojeli. Taky jsme uvažovali o koupi,ale odradilo nás to, páč stál na cizím pozemku a ten bohužel majitel neprodá a když jo tak za velký prachy. Okolí Ostravy je jich spousta ale na cizích pozemkach, vesměs zemědělců a ti vám neprodají kus políčka jen z důvodu že tam máte řop

1
0
Would love your thoughts, please comment.x