Úterý, 28 března
Shadow

Krutá realita na prahu Evropské ligy. Spartu kosí četná zranění i pozitivní testy

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Průběžné vedoucí postavení v rámci domácí nejvyšší soutěže doplněné o stoprocentní neporazitelnost, ustálení základní sestavy a také utnutí zdánlivě nekonečného pohárového půstu. Skoro to vypadá, že AC Sparta Praha nemá žádné důvody k nespokojenosti. Zdání ale klame, jelikož pouhý týden před startem hlavního programu Evropské ligy hasí jednu obrovskou komplikaci za druhou. Trenér Václav Kotal sčítá neschopenky, které mohou v krajním případě vyřadit až polovinu jeho tradiční sestavy.

Personální problémy hlásí především defenzivní sekce letenského mužstva

Základní skupina Evropské ligy je pro fanoušky pražské Sparty splněným snem a také předčasným vrcholem sezóny. Není se ostatně čemu divit, jedinečnou atmosféru pohárových duelů si připomenou, byť kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jen prostřednictvím televizních obrazovek, po dlouhých čtyřech letech. Prázdné tribuny bohužel nepředstavují jedinou komplikaci. Pohádkový scénář, který spočíval v nasazení nejsilnější možné sestavy, doznal týden před uskutečněním úvodního klání značných trhlin.

Už dnes je jasné, že do zápasu proti francouzskému Lille OSC nevyběhnou Lukáš Štětina ani Dávid Hancko. Oba slovenští zadáci čelí zásadním zdravotním obtížím zcela neslučitelným s brzkým návratem na hrací plochu. Plejádu vyřazených stoperů možná doplní také zkušený Ondřej Čelůstka, který nedohrál mezinárodní utkání se Skotskem. Pokud ani jednatřicetiletý odchovanec Zlína nebude k dispozici, čeká trenéra letenského celku čistá improvizace. Ze středních obránců už totiž zbývá pouze Dominik Plechatý, David Lischka nebo v rezervě se rozehrávající Filip Panák. Teoreticky je možné ještě dočasné zatažení defenzivního záložníka Ladislava Krejčího.

Dvojici ofenzivních lídrů dostihl pozitivní test na koronavirus

Václava Kotala bohužel netrápí pouze složení obrany. Mimo mohou teoreticky zůstat také Bořek Dočkal s Adamem Hložkem. Zásadní ofenzivní pilíře pražské Sparty dostihla nákaza novým koronavirem, kvůli níž se s národním týmem rozloučili předčasně. Ačkoli oba patří mezi bezpříznakové jedince a pravděpodobně se zákeřného viru zbaví ještě před úvodním zápasem Evropské ligy, pochybnosti panují především nad jejich připraveností. Výpadek tréninkového kolotoče dokáže výrazně potrápit každého hráče bez ohledu na dosavadní formu či kvality.

7 Comments

  • sparta

    to zavání alibismem…………..v evropě není sparta přece jediná postižená těmito problémy …….ale jistota je jistota …….. co když dostane na frak . tak a se už předem ví kdo to zavinil ………

  • Anonym

    Ty seš chytrej jak rádio. O kolik hráčů základní sestavy přišlo Lille? Když nevíš jak se věci mají tak radši drž hubu.

  • Petr Majevský

    Chodil jsem na Spartu ještě na dřevěný stadion.Takže žádný antisparťan nejsem.Ale i mně tento článek poněkud zavání alibismem.Obzvlášť po shlédnutí zápasu francouzské ligy.Předem si dělat alibi pro případný neúspěch je český fenomén.Buď svalnaté řeči před a pláč po,nebo obráceně.Každý zápas začíná stavem 0:0 a záleží na přístupu k němu.S nynějším přístupem by Sparta nikdy nevyřadila Real a nehrála naprosto vyrovnané zápasy např. s Barcelonou.Místo nářku je lepší se k tomu postavit čelem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *