23/04/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Internetem koluje mimořádná výzva vědců, kteří doporučují dobrovolný, osobní lockdown každého z nás. Souběžně s nimi přiložil ruku k dílu i hokejový trenér Filip Pešán, který nabádá k odpovědnosti.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Českým internetem koluje mimořádný apel několika uznávaných vědců, kteří kvůli exponenciálnímu růstu kritických případů koronavirové nákazy vyzývají k dodržování bezpečnostních opatření a zároveň doporučují dobrovolný, osobní lockdown. Souběžně s touto iniciativou odborníků přiložil ruku k dílu také populární hokejový trenér Filip Pešán, který prostřednictvím sociálních sítí sdílel opravdu silné video. Úřadující lodivod tuzemského národního týmu nabádá mladé sportovce k individuálnímu zlepšování tělesné kondice a také respektu vůči vládním nařízením. Hokej přitom patří mezi restrikcemi nejvíce postižené oblasti.

Pešán si plně uvědomuje závažnost epidemiologické situace

Zatímco fanoušci chystají demonstraci proti vládním opatřením, někteří sportovci skrze sociální sítě poměrně ostře kritizují vynucenou odstávku a představitelé populárních soutěží hlasitě volají po brzkém obnovení sezóny, hlavní trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán s plným vědomím bezpečnostních rizik plynoucích ze současné situace promluvil k mladým hráčům a hráčkám, které vyzval k důslednosti a opatrnosti. Jedině tudy totiž vede cesta k normálnímu životu.

„Zdravím všechny mladé hráče a hráčky ledního hokeje. Mám dvě věci, které bych s vámi chtěl probrat a které bych s vámi chtěl sdílet. Ta první je spíše prosba – dodržujme bezpečnostní nařízení vlády,“ začal svůj emotivní proslov někdejší kouč Liberce. „Ačkoliv se nám mohou zdát nesmyslná, omezující a speciálně pro hokej velmi nepříjemná, je to jediná cesta, jak dostat Českou republiku z této krize ven. Nedodržování pravidel může uvrhnout Českou republiku do obrovské krize a hokej z toho bude bohužel vycházet jako jeden z nejhorších.“

Udržování tělesné kondice nesmí narušit ani koronavirus

Dvaačtyřicetiletý nástupce zesnulého Miloše Říhy dále apeloval na všechny mladé hokejisty, aby se důležitému tréninku věnovali alespoň individuálně v improvizačních podmínkách. Jedině tak si totiž nenechají ujet vlak a budou moci konkurovat zahraničním kolegům. „Špatné počasí, karanténa ani uzavřené stadiony nemusí být vaše výmluva, proč sedět doma a proč nesportovat,“ zdůraznil kouč. „Další země nespí a další hokejový hráči v ostatních zemích poctivě trénují a připravují se na další část sezóny. Vy nesmíte být výjimkou. Protože jsme pro vás připravili tento lehce motivační klip, který je doplněn o videa z naší série #hokejdoma a o další motivační videa hráčů NHL.“

V závěrečných minutách motivačního videa došlo k promítnutí tréninkových metod několika slavných hokejistů ze zámoří. Nechyběli David Pastrňák, Filip Hronek, David Kämpf, Filip Zadina nebo třeba Filip Chytil. Netradiční přípravou se veřejně pochlubili také zahraniční hráči, za zmínku stojí například Sydney Crosby, Ryan O’Reilly nebo Jordan Eberle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *