15/07/2024

"File:Cristiano Ronaldo 2018.jpg" by Анна Нэсси is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Cristiano Ronaldo čelí závažnému obvinění. Italská média tvrdí, že fotbalista vědomě porušil karanténu a ohrozil kolegy z reprezentace. Kritikům přísných protokolů navíc poskytl další ostré náboje.
By Анна Нэсси, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pozitivní výsledek koronavirového testu byl jen pouhým začátkem. Cristiano Ronaldo čelí krátce po uveřejnění informací o svém aktuálním zdravotním stavu poměrně závažnému obvinění. Italská média tvrdí, že hvězdný fotbalista zcela vědomě porušil karanténu a zároveň vlastní nedbalostí ohrozil kolegy z portugalské reprezentace. Kritikům přísných bezpečnostních opatření nebo také zarputilým popíračům Covidu-19 navíc nevědomky poskytl další ostré náboje.

Bezpříznakový Ronaldo nevěřil vlastním očím, pozitivní výsledek testu neočekával

Liga národů UEFA vstoupila do druhého dějství a fenomenální útočník Cristiano Ronaldo u toho pochopitelně nesměl chybět. Jeho milované Portugalsko uhrálo bezbrankovou remízu s Francií a během středečního večera udolalo houževnaté Švédsko. Druhé mezinárodní klání už ale stěžejní postava domácího mužstva nijak neovlivnila, dokonce se neobjevila ani na lavičce potenciálních náhradníků. Proč ta náhlá změna? Preventivní testování portugalských reprezentantů totiž odhalilo jeden pozitivní výsledek, který náležel právě pětinásobnému držiteli Zlatého míče.

Trenér Fernando Santos jen těžko hledal vysvětlení. „Cristiano Ronaldo nemá žádné příznaky. Cítí se dobře a dokonce říkal, že chce hrát,“ uklidňoval paniku určité skupiny fanoušků. „Vůbec mi ale nejde do hlavy, kde a jak se mohl nakazit. Náš tým byl izolován od okolí. Je to prostě záhada,“ poznamenal kouč. Odpověď na tuto palčivou otázku možná přinesl italský deník La Repubblica, který tvrdí, že hvězdný kanonýr vědomě porušil karanténu svého chlebodárce a nyní jen sklízí, co předtím neuvážlivě zasel.

Drakonická pravidla zřejmě neplatí pro každého stejně

Cristiano Ronaldo si koronavirus pravděpodobně přivezl z Itálie. Nedávné testování totiž odhalilo rovnou dva pozitivní členy realizačního štábu Juventusu, načež musel kompletně celý tým podstoupit karanténu – tedy kromě šesti reprezentantů, protože ti si s dodržováním pravidel hlavu příliš nelámali. Fenomenálnímu útočníkovi se riskantní odcestování trestuhodně nevyplatilo a může mluvit o velkém štěstí, že nákazu nejspíš expresním balíčkem neposlal k dalšímu majiteli. Sám ale každopádně vynechá několik zápasů na mezinárodní i klubové scéně. UEFA totiž požaduje minimálně sedmidenní negativitu každého člověka, který zápasy ovlivní.

Fotbalistovo neuvážené jednání navíc dopadá na celou společnost, která se v názorech ohledně koronavirové pandemie rozdělila do dvou nesmiřitelných táborů. Jedni nemoc berou opravdu vážně a snaží se všemi dostupnými prostředky zpomalit šíření, druzí naopak zpochybňují její existenci a vyzývají k bojkotu všech vládních restrikcí. Právě lehkovážné chování celebrit ke sjednocení obyvatel určitě nepřispívá, právě naopak.

Zdroj: La Repubblica

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *