24/06/2024

"File:Lionel Messi 20180626.jpg" od Кирилл Венедиктов je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Barcelona přišla o mistrovský titul a podle zahraničních zdrojů může brzy ztratit také hvězdného argentinského útočníka Lionela Messiho, jemuž Inter Milán připravuje vskutku pohádkovou smlouvu.
By Кирилл Венедиктов – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dávno už neplatí, že Lionel Messi a FC Barcelona společně představují naprosto nerozlučnou dvojici, která odolá všem krizím i otřesům. Hvězdný argentinský útočník není dlouhodobě spokojen s výsledky ani děním uvnitř klubu, média prakticky celý rok spekulují o jeho možném přesunu do jiného působiště. Sám božský Leo se doposud jakékoli fámě o odchodu vehementně bránil. Do hry má ovšem vstoupit italský gigant FC Inter Milán, který navzdory koronavirové krizi připravuje vskutku pohádkovou nabídku. Uspěje? Vzhledem k okolnostem už je možné úplně všechno.

Smlouva na čtyři roky a sedm miliard k tomu

Fotbalisté Barcelony se svými hrubými chybami v podstatě sami připravili o obhajobu mistrovského titulu, který přenechali konkurenčnímu Realu Madrid. Absence cenné trofeje ovšem představuje jen špičku ledovce, s nímž se katalánský klub během uplynulé sezóny srazil. Vezměme to pěkně popořádku. Koncem ledna vedení odvolalo trenéra Ernesta Valverdeho, což sportovní ředitel Eric Abidal poněkud netaktně svaloval na hráče. Lionel Messi se proti tomuto tvrzení rázně a hlasitě ohradil, čímž dal závdavek prvním spekulací o své budoucnosti. Post hlavního kouče následně získal Quique Setién a byť úvodní zápasy pod jeho vedením daly fanouškům naději, že se vrací úspěšná éra, bohužel se tak nestalo. Barcelona na jaře postupně ztrácela půdu pod nohama a nakonec brala “jen” druhé místo. Mezi jednotlivými protagonisty bylo cítit velké napětí.

Třiatřicetiletý Messi kritizoval poměry uvnitř milovaného klubu prakticky celou sezónu. Příliš si prý nerozumí ani s novým lodivodem. Nikdo by se proto nedivil, kdyby po dlouhých devatenácti letech na jednom místě zatoužil po změně prostředí. Vysvobozením se mu může stát chystaná nabídka Interu Milán, který se navzdory koronavirové pandemii nebojí divokých investic. Šestinásobného vítěze Zlatého míče si italský celek cení na 6,8 miliardy korun. Tuto astronomickou sumu by si měl světový rekordman vydělat za čtyři roky.

Lákavé boje mezi Ronaldem a Messim se možná přesunou do jiné ligy

Většina fanoušků si legendárního Argentince nedokáže představit v jiném dresu. Hrstka příznivců s rozvinutou fantazií by jeho přesun do Itálie naopak vítala. Messi by se totiž znovu postavil do cesty neméně populárnímu Ronaldovi. Dva nejlepší fotbalisté planety spolu sváděli líté bitvy už během působení ve španělské La Lize, nyní by se situace mohla opakovat o několik set kilometrů dál. Kdo by z ostře sledovaného měření sil vyšel jako vítěz? To se neodvažujeme hádat. Každopádně z hlediska financí by jasné prvenství získal právě argentinský šikula. Oproti svému odvěkému rivalovi by pobíral zhruba o polovinu více. Samozřejmě se ale zatím pohybuje pouze ve vodách fantastických spekulací, protože sám božský Leo už několikrát prohlásil, že Barcelonu opustí až na sklonku kariéry bezprostředně před návratem do rodné země.

Zdroj: The Scottish Sun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *