16/07/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79926459 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Letní přestupové období je v plném proudu a nutno podotknout, že AC Sparta Praha zatím spíše ztrácí. Během července se letenští rozloučili hned se sedmi hráči, nové tváře představili pouze tři.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Letní přestupové období je v plném proudu a nutno podotknout, že český fotbalový klub AC Sparta Praha zatím spíše ztrácí než získává. Během července se letenští z různých důvodů rozloučili hned se sedmi zkušenými hráči. Pokud nepočítáme navrátilce z hostování, nové tváře přivedli pouze tři. Kdo konkrétně na podzim oblékne rudý dres, se dozvíte v následujících řádcích.

Dominik Holec

Šestadvacetiletý brankář Dominik Holec se začátkem léta oficiálně připojil ke sparťanské družině, kde hodlá zabojovat o místo v základní sestavě. Člen širšího kádru slovenské fotbalové reprezentace se profesně vůbec poprvé podívá za hranice své rodné země. Nečiní tak úplně dobrovolně, mateřský klub MŠK Žilina s ním vinou pandemie nového koronaviru a nedostatku financí stejně jako s ostatními členy A-týmu nečekaně rozvázal spolupráci. Českobudějovický rodák a syn slavného otce Petra Holce obdržel spoustu zajímavých nabídek, po několika týdnech přemýšlení se rozhodl pro pražskou Letnou.

Martin Minčev

Pro další novou posilu se AC Sparta Praha vydala až do Bulharska. V klubu PFK Černo More Varna si vyhlédla teprve devatenáctiletý talent, který se neztratí na hrotu ani na křídle. Martin Minčev platí za historicky nejmladšího hráče, který kdy za Varnu naskočil v lize. Při premiérovém klání mu bylo pouhých šestnáct let. Od té doby už nastupoval pravidelně a svými výkony na sebe dokonce upoutal pozornost italského celku FC Turín, kde absolvoval testy. Přestože své jediné tamní vystoupení okořenil třemi přesnými zásahy, místo v sestavě si bohužel nevybojoval a domů odešel s nepořízenou. Na Spartě jej tedy čeká druhá zahraniční mise a sám fotbalista doufá, že bude mnohem úspěšnější.

Ondřej Čelůstka

Dosud posledním přírůstkem sparťanské rodinky se stal odchovanec zlínské fotbalové školy Ondřej Čelůstka, který mimo Českou republiku působil například v italském Palermu, anglickém Sunderlandu, německém Norimberku či tureckém Antalyasporu. Jednatřicetiletý obránce patří mezi základní pilíře tuzemské fotbalové reprezentace, během kvalifikační skupiny o EURO 2020 nevynechal ani jedinou minutu. Letenští si od jeho příchodu slibují celkové zlepšení defenzivy, která podstatnou část uplynulé sezóny hořela. Jelikož do hráče se zkušenostmi z konkurenční Slavie vkládají velké naděje, podepsali s ním smlouvu až do roku 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *