19/06/2024

Autor: Carine06 from UK – Nick Kyrgios, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41937090 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Obavy z nákazy novým typem koronaviru panují i mezi slavnými tenisty. Z očekávaného US Open se odhlásil australský bouřlivák Nick Kyrgios, ještě předtím svou účast zrušila i ženská světová jednička.
Autor: Carine06 from UK – Nick Kyrgios, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Obavy z nákazy novým typem koronaviru panují i mezi slavnými tenisty. Z očekávaného US Open se odhlásil australský bouřlivák Nick Kyrgios, jemuž předčasný restart sezóny přijde neuctivý vůči obětem pandemie. Ke stejnému rozhodnutí před časem dospěla také úřadující světová jednička v ženské kategorii Ashleigh Bartyová. Alexander Zverev, jeden z hlavních aktérů nepovedené Adria Tour, s konáním grandslamového turnaje sice nesouhlasí, nicméně do New Yorku přesto přijede. Nechce si totiž zbytečně pohoršit v žebříčku ATP.

Nick Kyrgios během pandemie doslova změnil osobnost

Nadcházející US Open, které odstartuje koncem srpna, se bude muset obejít bez tenisty Nicka Kyrgiose. Pětadvacetiletý Australan prestižní turnaj vynechá kvůli obavám z šíření nového koronaviru, který celosvětově znovu nabírá na síle. Rodák z Canberry dále říká, že svou neúčastí na prestižní newyorské akci vyjadřuje úctu lidem, kteří neviditelnému nepříteli bohužel podlehli. Sport nebo ekonomiku prý jako společnost zvládneme znovu obnovit, ztracené lidské životy ovšem nikoli.

Populární sportovec se v časech pandemie změnil k nepoznání. Ještě před propuknutím zdravotnické krize totiž platil za velmi kontroverzní postavičku okruhu ATP, která spíše než kvalitní hrou udivovala svými vulgárními výstupy. Aktuálně čtyřicátý muž světového žebříčku se nyní stylizuje do role morálního vůdce. Dokonce často kritizuje kolegy, kteří mají s dodržováním bezpečnostních pravidel zcela evidentní potíže.

Nick Kyrgios není jediným slavným tenistou, jehož tvář se na grandslamovém turnaji neobjeví. Ke stejnému rozhodnutí dospěla taktéž úřadující světová jednička WTA Ashleigh Bartyová, která se obává o zdraví sebe i svého týmu. Její mužský protějšek Novak Djoković naopak dopředu potvrdil, že se restartu tenisové sezóny určitě zúčastní. Fanoušci se mohou těšit též na Rafaela Nadala, Serenu Williams či Naomi Ósakaovou. Roger Federer pak zbytek sezóny vynechá kvůli prodělané operaci.

Alexander Zverev váhal, nakonec však podlehl

Třiadvacetiletý německý tenista Alexander Zverev se US Open účastnit taktéž nechtěl. Pořádání podobných akcí v časech pandemie totiž považuje za obrovské riziko. Pokud se však turnaj opravdu uskuteční, nezbude mu nic jiného, než do USA navzdory svému přesvědčení odcestovat. Nechce si totiž zbytečně pohoršit v žebříčku ATP, kde momentálně opanuje sedmou příčku. Zverev je jedním z účastníků nepovedené Adria Tour, kteří se pozitivnímu testu na přítomnost koronaviru v těle naštěstí vyhnuli. Rodák z Hamburku nicméně prostřednictvím sociálních sítí sám sebe poslal do preventivní karantény, aby si částečně vylepšil veřejné mínění. Možná by se kýženého výsledku dočkal, kdyby o pár hodin později nenavštívil divoký večírek.

Zdroj: Sporting News

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *