Čtvrtek, 8 června
Shadow

Hořkosladké vítězství. Sparta získala plný počet bodů, výkonnostně ovšem zklamala

Autor: David Sedlecký – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalisté klubu AC Sparta Praha se během středečního odpoledne představili na stadionu beznadějně poslední Opavy, které v rámci dohrávky třináctého kola Fortuna ligy udělili cennou lekci z produktivity. Ačkoli výsledek 0:3 na první pohled působí dosti jednoznačným dojmem, samotný průběh utkání tomu překvapivě neodpovídal. Domácí si navzdory nesporným soupeřovým kvalitám vypracovali několik gólových šancí a také optickou převahu, pročež má radost vítězného mužstva hořkosladkou pachuť. Určitou nespokojenost ze strany letenských potvrdil hlavní trenér Václav Kotal i nejlepší střelec soutěže Lukáš Juliš.

Markantní bodový rozdíl mezi oběma kluby překvapivě nehrál roli

SFC Opava se během středečního odpoledne postavila nelehkému soupeři. V rámci dohrávky třináctého kola české nejvyšší fotbalové soutěže na domácím stadionu přivítala Spartu. Té sice zásluhou vleklých zdravotních potíží chybělo nemalé množství klíčových hráčů, papírově ovšem stále působila hodně nebezpečně. Pražané do venkovního zápasu proti beznadějně poslednímu týmu prvoligové tabulky vstoupili aktivně, úvodní branku vsítili už po třech odehraných minutách. Švédský záložník David Moberg Karlsson poslal střílenou přihrávku před branku, kde balón ideálně uklidil Lukáš Juliš.

Iniciativu následně převzali Slezané, jejichž četné ofenzivní výpady silně zaváněly gólem. Odér střeleckého úspěchu se však do reálné sféry nakonec nepromítl. Přestože svěřenci někdejšího hvězdného reprezentanta Radoslava Kováče během druhého dějství neúnavně pokračovali v obléhání soupeřovy svatyně, nedokázali najít recept na obranu nebo zkušeného rumunského brankáře Florina Nitu. AC Sparta Praha naopak trestala chyby a slavila proto ještě dvakrát. Nejprve si míč do vlastní sítě srazil mladičký Tomáš Čvančara, posléze na konečných 0:3 upravil Srdjan Plavšić. Opava prodloužila tristní sérii bez vítězství, tři body neúspěšně vyhlíží už osm ligových zápasů. Minimálně z hlediska předvedeného výkonu se však tentokrát rozhodně nemá zač stydět.

Letenský trenér nehledal výmluvy, Juliš zas pochválil soupeřův výkon

Přestože AC Sparta Praha zásluhou dalšího tříbodového zisku udržuje těsný kontakt s čelem prvoligového závodního pelotonu, proti Opavě bohužel nepředvedla výkon hodný aspiranta na titul šampiona. Outsider letenskému mužstvu pořádně zatápěl. Ovládl statistiku držení míče, zahrával mnohem více standardních situací a zároveň častěji zakončoval ofenzivní akce. Herní nedostatky pochopitelně zaznamenal také hlavní trenér hostů Václav Kotal.

„Hra se mu vůbec nelíbila. Soupeř byl velmi důrazný. My jsme chtěli kombinovat zezadu, ale spoustu akcí jsme buď zkazili přihrávkou, prohráli jsme souboje nebo měli špatný výběr místa. Z tohoto pohledu jsem rád, že jsme byli efektivní v útočné fázi,“ uvedl prostřednictvím klubového webu zkušený lodivod. „My jsme chtěli kombinovat. Bohužel každá třetí přihrávka končila prohraným soubojem nebo jsme míč ztratili. Soupeř nám nedal moc prostoru, dobře nás napadal a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat.“

Bezprostřední komentář k nemastnému výkonu Pražanů skrze klubový web poskytl také střelec úvodní branky a zároveň dosavadní lídr soutěžních tabulek Lukáš Juliš. „Začalo to dobře, třetí minuta a hned gól. Ale pak si myslím… Nebylo to úplně ono. Opava nás přehrávala agresivitou i v osobních soubojích. Hrála opravdu dobře, přibližně šedesát minut jsme se s tím nebyli schopni poprat. Můžeme hrát mnohem, mnohem lépe,“ pronesl šestadvacetiletý odchovanec Chrudimi. „S tímhle výkonem nelze dlouhodobě vyhrávat.“

5 Comments

 • Skuhry

  Pane trenér buď ďélat že to nevidíte.Střed zálohy úroveň divize.80 procent lidí trenérů vidí že hráč DOČKAL uš na to nemá hrát ve sparté.čeho se bojíte S Rosickým říci kapitán děkujeme co jste pro spartu udélal a čágo bélo.vcem je problém. Koukám na néj 5 zápas na Dočkala a více plíve neš hraje.a co se týče zápasu sposledni opavou to nejde ani komentovat.misto toho aby se hrála náká mezihra podržel balón.nakopavaná jak v 1 a třidé. Je hold vidét že kromé trenéra Trpišovskyho tu není žádnej trener kterej může trénovat spartu hold tu nikdo není.

 • Mirlan

  Kdy si vedení Sparty uvědomí, že trenér p.Kotal už nemá hráčům co dát. Styl hry je absolutně katastrofální a pokud se nezmění, nebo pokud ho někdo nezmění dojde k propadu a dalším bodovým ztrátám. Při tom si myslím, že například trenér Holoubek by dokázal s týmem nakládat podstatně kvalifikovaneji a lépe. Nebo se čeká na to až ho Spartě někdo vyfoukne? Zdravím všechny fanoušky .

 • Streit Jakob

  Vedení Sparty je na úrovni Sk Praskolesy nad Labem.Už se tomu směje celá republika.Pan Ing.Kotal tomu týmu nemá co dát to je evidentní.Poslední tým ligy poskládaný s nechtěných odložených hráčů 14 dní před utkáním válcuje aspiranta na titul od první do poslední minuty.Herní projev ajne katastrofe držení míče střelba na bránu rohy vše vyznělo pro dnes ,již jednou nohou druholigovou Opavu.Ovšem Sparta má tři body a fanoušci se chlácholí mezi sebou ve stylu hráli jsme co jsme potřebovali a již si to sedá.Divím se panu Rosickému,že ze sebe nechá dělat hlupáka.Stačí jeden Svědík ze Slovácka a nedotknutelné hvězdy buď budou žrát trávu anebo odchod na Slavoj Vyšehrad za Lavickým.Taková záloha Dočkal Lavický Trávník Hanousek na hrotu Kozák a v obraně Plechatý Čelústka v bráně Heča to by se Vyšehrad zachránil ve druhé lize i bez pana Rogoze a pana Berbra.No a trénovat by je mohl pan Chovanec Rogoz by jistě nebyl proti.Stouhle sestavou by se zvýšil i počet fanoušků s 38 na min.46.

 • Streit Jakob

  Pan Holoubek to určitě nevyřeší. Zraněných bylo hodně , Hložek a Štětina kteří na hřišti předváděli jak se hraje za Spartu chybí dodnes. Laca nepočítám, ten na to nemá. Plivající Dočkal je na vyhození ihned. Co si dovolí je na pováženou. Pan Kotál je dobrý trenér, bohužel vedení se zbaví spíše jeho než Dočkala .Musím přiznat ,že hra s Hložkem a Štětinou byla ke koukání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *