19/07/2024

"File:UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015 (18776759002).jpg" by Andrius Petrucenia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Conor McGregor netrpělivě vyhlíží odvetnou bitvu s americkým protivníkem Dustinem Poirierem, zároveň ovšem plánuje další sportovní výzvy. Během nedávného rozhovoru určil pětici potenciálních soupeřů.
“File:UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015 (18776759002) (cropped).jpg” by Andrius Petrucenia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kontroverzní irský zápasník Conor McGregor netrpělivě vyhlíží odvetnou bitvu s americkým protivníkem Dustinem Poirierem, která se v rámci prestižní akce UFC 257 uskuteční už čtyřiadvacátého ledna. Živoucí legenda smíšených bojových umění tradičně hýří sebevědomým a dopředu avizuje své jednoznačné vítězství. Paralelně navíc plánuje také další sportovní vystoupení. Prostřednictvím nedávného rozhovoru pro BT Sport uvedl, jakého soupeře by si teoreticky dokázal představit. Konkrétně zmínil pět nesmírně zajímavých jmen.

Dan Hooker

Protože fenomenální dagestánský zápasník Khabib Nurmagomedov definitivně ukončil kariéru a podle posledních informací momentálně nevidí vůbec žádný důvod k velkolepému návratu, musí si jeho odvěký nepřítel Conor McGregor alespoň prozatím stanovit nové cíle. V nejbližší době by si na protější straně klece údajně dokázal představit například Daniela Hookera. Třicetiletý novozélandský bojovník doposud absolvoval třicet bitev, přičemž jednadvacetkrát odcházel jako vítěz a devětkrát kousal porážku. Poslední neúspěšnou bitvu zaznamenal přibližně před rokem (shodou okolností jej pokořil Mcgregorův nynější soupeř Dustin Poirier), během výše zmíněné akce UFC 257 si ale touží napravit reputaci. Pokud uspěje, horkokrevný Ir se vzájemnému duelu pravděpodobně nebude bránit.

Michael Chandler

Aby si Daniel Hooker vysloužil zápas proti extrémně populárnímu soupeři, musí nejprve zvládnout víkendové klání. Do cesty mu ovšem vstoupí čtyřiatřicetiletý Michael Chandler, jehož dosavadní kariéru profesionální bojovníka lehké váhy zdobí mnohem lepší bilance. Rodák z amerického státu Missouri se taktéž pyšní jednadvaceti výhrami, prohrál nicméně pouze pětkrát a naposledy se tak navíc stalo téměř před dvěma lety.

Nate Diaz

Psal se rok 2016, když Conor McGregor utrpěl překvapivou první porážku pod křídly organizace UFC. Úctyhodnou bilanci sedmi vítězných zápasů v řadě uťal pátého března Nate Diaz. Irský bouřlivák si uškrcení během druhého kola samozřejmě nenechal líbit. Pouhých pár měsíců poté si navzdory silným výrokům o plánovaném ukončení kariéry vyjednal ostře sledovanou odvetu, jíž po pěti urputných kolech dovedl do zdárného konce. Že by brzy došlo k dovršení zápasnické trilogie? I takový scénář je momentálně na stole.

Justin Gaethje

Dvaatřicetiletý americký zápasník Justin Gaethje se donedávna pyšnil poměrně zajímavou vítěznou šňůrou. Pokořit jej dokázal až absolutní král lehké váhy Khabib Nurmagomedov, který sebral titul a záhy ukončil kariéru profesionálního sportovce. Ačkoli by Conor McGregor pochopitelně uvítal spíše odvetu se svou dagestánskou nemesis, rozhodně prý nepohrdá ani rodákem z Arizony.

Charles Oliveira

To nejlepší nakonec. Horkokrevnému Irovi by se teoreticky mohl postavit také Charles Oliveira. Jednatřicetiletý Brazilec pod křídly organizace UFC pravidelně nastupuje od roku 2010, hořkost porážky přitom nepocítil už čtyři dlouhé roky. Jestli dokáže vítěznou sérii prodloužit proti živoucí legendě, se možná dozvíme velice brzy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *