Pondělí, 29 května
Shadow

Konečně dobré zprávy. Sparťané, kteří se pravděpodobně vrací do sestavy

By Tadeáš Bednarz  – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha netrpělivě vyhlíží středeční ligovou dohrávku proti beznadějně poslední Opavě. Zatímco v předchozím duelu proti ostravskému Baníku slepila základní sestavu prakticky jen silou dobré vůle, tentokrát může hlavní trenér Václav Kotal teoreticky využít několik hráčů, kteří buďto zdárně absolvovali léčbu zdravotních problémů, nebo si konečně odpykali karetní tresty. Koho konkrétně nejspíš čeká velká jarní premiéra, zjistíte hned záhy.

Ondřej Čelůstka

Před šesti měsíci definitivně ukončil svou úspěšnou zahraniční pouť, načež se obratem upsal pražské Spartě. Zkušený střední obránce Ondřej Čelůstka okamžitě zapadl do základní sestavy, přijal roli přirozeného vůdce defenzivní linie a pokud se těší dobrému zdraví, nastupuje pravidelně. V samotném závěru podzimní fáze české nejvyšší soutěže jej dočasně vyřadilo zranění kotníku, jež zavinila neobratná srážka se spoluhráčem Dávidem Hanckem. Jednatřicetiletý odchovanec zlínské fotbalové školy vynechal úvodní jarní kolo, dohrávku proti Opavě už ale nejspíš stihne.

David Pavelka

Začátkem měsíce října ulovila AC Sparta Praha opravdu výraznou posilu. Vstříc mateřskému prostředí se po letech odloučení vydal David Pavelka, který posledních šest sezón hájil barvy tureckého klubu Kasımpaşa SK. Přestože devětadvacetiletý reprezentant České republiky tradičně nastupuje na postu defenzivního záložníka, vinou četných zdravotních omluvenek musel několikrát zaskakovat jako stoper. Všechna svá dosavadní vystoupení zvládal bravurně, častokrát patřil mezi nejlépe hodnocené letenské hráče. Úvodní utkání fotbalové jara vynechal zásluhou karetního trestu, proti Opavě ale pravděpodobně nastoupí.

Filip Souček

Mezi nejdůležitější stavební články letenského mužstva se během podzimní fáze sezóny poněkud překvapivě zařadil také Filip Souček. Talentovaný dvacetiletý záložník doposud odehrál osm ligových zápasů a další tři povedená vystoupení absolvoval v rámci Evropské ligy. Úvod fotbalového jara bohužel vynechal kvůli karetnímu trestu, nyní už ale stejně jako výše zmíněný David Pavelka chystá návrat. Pikantní utkání proti mateřské Opavě si přeci nemůže nechat ujít.

David Moberg Karlsson

Během podzimní fáze české nejvyšší fotbalové soutěže utvořil silnou ofenzivní dvojici s Lukášem Julišem a přestože ani zdaleka nedosáhl statistických čísel svého kolegy, na trávnících pravidelně odváděl pořádný kus černé práce. Šestadvacetiletý švédský záložník David Moberg Karlsson si zaslouženě přisvojil místo v letenské základní sestavě, kam se pravděpodobně vrátí už tuto středu. Utkání proti Baníku Ostrava sice vynechal, chyběl však pouze kvůli blíže nespecifikovanému onemocnění.

11 Comments

 • Josef Nádeníček

  V Evropě nuly, v kaprlize za přispění rozhodčích slabý nadprůměr ?

 • Petr Majevský

  Je zajímavé,jak rychle slávistům narostl hřebínek a vypínají se jako kohouti.Připomínají ony plzeňské fandy,kteří měli plno řečí,když se Plzni dařilo.A dnes se neozvou.Abyste vy,slávisté,za nějakou dobu nebyli na tom stejně.Už se to Slavii povedlo vícekrát a není psáno,že se to nebude opakovat.Jinak se fandové Slavie vesměs dostali na úroveň dementů Trexlera,Hrazdíry či Šakalíka.Hlavně ty kecy o údajném ukradení hřiště Spartou.Oni ani nevědí,kde Slavie to svoje hřiště měla,protože o svém klubu vůbec nic nevědí.Pro jejich poučení uvádím,že Slavia měla své hřiště poblíž místa,kde stály ty debilní sochy.Hřiště Slavie vyhořelo a ta přišla o všechny trofeje,které do té doby získala.Jako sparťan vím o Slavii daleko víc,než nynější rádoby fandové!

 • Streit Jakob

  Zajímavé a současně zábavné.Když si vzpomenu,jak se naparovali a to vždy Sparťané a nyní ,když se daří Slávii ,tak jim vládcům Prahy zbyla jen bledá závist.Klídek vždyť si to ve Spartě asi 10 let sedá.Jednou se určitě dočkáte ,vřdyť již loni Vám útočník Královec a manažer Krula zajistili Český pohár.

 • tryskáč

  ty holt jsi komik,i bez přispění rozhodčích,ty kluku ušatá….umíš alespoň placírku ?

 • tryskáč

  jojo,proto musí čínskej cirkus kopat dvě penalty v zápase. Jináč by zase uražení odešli ze hřiště jako za trénování Jábulíma.

 • Anonym

  dnes proti Opavě zase hrůza, a to chtějí do Evropy. Co tam asi budou dělat ????????????????????????

 • Sting

  No jo ale Sparta hraje ikdyz má marodku 11-ti hráčů. Kdež to Slavie když má pár hráčů mimo tak se výmluví na covid kterej vůbec neměly a ani nedodaly potvrzení z hygienického ústavu nebo jak se to jmenuje a zápas se jim odloží. To třeba Opava v ten samý den ten covid měla ale musela v Liberci nastoupit a chytal jim třeba 16-ti lety gólman

 • Skuhry

  Jen nechápu že Sparta každý rok nekope ligu mistrú.když je nejbohatší klub české ligy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *