22/04/2024

"File:Tomas Plekanec - Montreal Canadiens.jpg" by Lisa Gansky from New York, NY, USA is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český hokejový útočník Tomáš Plekanec přerušil kariéru, aby se mohl věnovat nemocné mamince. Protože se však do důchodu ještě nechystá, po překlenutí složitého období nazuje brusle znovu.
“File:Tomas Plekanec – Montreal Canadiens.jpg” by Lisa Gansky from New York, NY, USA is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Brněnská Kometa se musí měsíc před startem nového ročníku Extraligy vyrovnat s obrovskou ztrátou. Tomáš Plekanec náhle a bez varování přerušil kariéru. Má k tomu ovšem pádné důvody. Chce být totiž nablízku vážně nemocné mamince, což se s pravidelným dojížděním na druhý konec republiky bohužel nedá skloubit. Do sportovního důchodu se český hokejový útočník každopádně ještě nechystá a v následujících týdnech proto oznámí, jaký dres oblékne tentokrát. Rozhodli jsme se pro vás sepsat několik více či méně pravděpodobných variant.

Rytíři Kladno

Návrat ke kořenům by v tomto případě nepochybně dával smysl. Tomáš Plekanec je hrdým odchovancem kladenské hokejové školy, před rokem svému mateřskému klubu dokonce pomohl vybojovat Extraligu. Tam se však banda kolem legendárního Jaromíra Jágra dlouho neohřála a zamířila zpátky o soutěž níž. Nyní mají Rytíři Kladno znovu postupové ambice a přítomnost zkušeného centra by jistě uvítali, protože ruku na srdce – kvalitní lídři ofenzivních formací prostě nerostou na stromech. On sám by pak mohl péči o nemocnou maminku dokonale snoubit s angažmá v rodném městě. Otázkou ovšem zůstává, jestli je sedmatřicetiletý veterán ochoten brázdit ledová kluziště první ligy.

HC Sparta Praha

Hokejová Sparta prošla zásadní personální obměnou a už v prvním znovuzrozeném ročníku sklízela zasloužené plody své tvrdé práce. Základní část sezóny 2019/2020 dohrála na třetím místě a nebýt předčasného konce způsobeného pandemií nového koronaviru, platila za jednoho z horkých kandidátů na zisk extraligového titulu. Co nevyšlo nyní, může se povést příště. Zástupci tradičního účastníka české nejvyšší soutěže poskládali velice kvalitní tým, který by navíc rádi doplnili ještě o hvězdného Jaromíra Jágra. Ten zatím spekulace týkající se svého přesunu do Prahy nepotvrdil, ale na druhou stranu ani nevyvrátil. Nebylo by tedy skvělé, kdyby se v jednom útoku představili oba slavní odchovanci kladenské školy? Tomáše Plekance si v rudém dresu dokážeme představit. Atraktivitě celé soutěže by jeho přítomnost taktéž jenom prospěla.

BK Mladá Boleslav

S hokejovým klubem BK Mladá Boleslav nemá Tomáš Plekanec téměř žádnou společnou minulost (působil zde pouze krátce formou hostování), takže se možná divíte, proč v našem seznamu vůbec figuruje. Jedná se o čistě praktické důvody. S brněnskou Kometou totiž dlouholetá opora Montrealu Canadiens rozvázala spolupráci vinou přílišné vzdálenosti. Město, které se těší celosvětové popularitě díky automobilce Škoda, se oproti moravské metropoli nachází jen hodinu cesty od Kladna. Někdejší reprezentant by tak mohl pečovat o nemocnou maminku a zároveň se přitom věnovat hokeji na nejvyšší úrovni. Podobný scénář by nastal též v případě dohody s Plzní či Karlovými Vary. Teoreticky můžeme zmínit také Liberecké Bílé Tygry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *