23/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88154080 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Díky případům koronaviru v konkurenční Opavě utekla MFK Karviná hrobníkovi z lopaty. Slezský klub se tedy připravuje na další ročník mezi tuzemskou elitou, ačkoli zatím spíše ztrácí nežli získává.
Ondřej Lingr By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Díky několika pozitivním případům nového koronaviru v konkurenční Opavě utekla MFK Karviná hrobníkovi z lopaty. Slezský klub odehrál velmi nepovedenou sezónu a podruhé za sebou mu zcela reálně hrozil sestup do nižší soutěže. Nakonec se ale přeci jen připravuje na další ročník mezi tuzemskou elitou, ačkoli zatím spíše ztrácí nežli získává. Hostování skončilo celkem sedmi fotbalistům, což je samo o sobě velkým zásahem do sestavy. Vedení klubu se navíc z různých důvodů rozešlo ještě s dalšími hráči, které vám záhy představíme.

Adriel Ba Loua

Tento letní přestup se upekl s výrazným předstihem. Čtyřiadvacetiletý krajní záložník Adriel Ba Loua dal na konci sezóny oficiální sbohem Karviné a zamířil hledat nové výzvy do kádru plzeňské Viktorie, které se upsal na tři roky. Rodáka z Pobřeží slonoviny tam pochopitelně nečeká jednoduchá mise, konkurence na post křídla je totiž v západních Čechách extrémně vysoká. Ani pověst jednoho z nejlepších nahrávačů tuzemské Fortuna ligy nemusí talentovanému mladíkovi zajistit cestu do základní sestavy.

Martin Bukata

MFK Karviná koncem července oznámila, že kabinu opouští sedm hráčů, jimž skončilo hostování. Michal Petráň, Steven Petkov, Muhamed Tijani, Abdulrahman Taiwo, Martin Šindelář, Filip Kubala, Matko Babić se tedy vrátili ke svým kmenovým klubům. Společně s nimi se rozloučil také slovenský fotbalový záložník Martin Bukata, který neprodloužil smlouvu. Jelikož se mu nejspíš zastesklo po domácím prostředí, hned záhy podepsal se Spartakem Trnava, přestože je kovaným odchovancem konkurenčních Košic. Šestadvacetiletý středopolař během svého slezského angažmá zasáhl do čtyřiceti soutěžních zápasů, které okořenil jedinou brankou. Ještě předtím kopal za polský Piast Gliwice či italské Benevento Calcio.

Vukadin Vukadinović

Velkou blamáží skončila anabáze srbského záložníka Vukadina Vukadinoviće. Devětadvacetiletého fotbalistu se zkušenostmi z několika tuzemských celků (včetně obou pražských “S” nebo Jablonce) hodně přibrzdilo zranění, nicméně ani v dobách zdravotní pohody to s jeho výkony nebyla žádná velká sláva. Během jediné sezóny v barvách Karviné odehrál dvaadvacet zápasů, bohužel však ani jednou nerozvlnil soupeřovu síť. Sám ani nejspíš nepočítal, že se s ním klub dohodne na prodloužení spolupráce. Momentálně je stále bez práce.

Ondřej Lingr

Přestup jednadvacetiletého mládežnického reprezentanta se dal tak nějak očekávat. Karvinou definitivně opustil klubový odchovanec Ondřej Lingr, jehož zlákala nabídka mistrovské Slavie. Talentovaného záložníka a také střelce sedmi ligových branek v uplynulém ročníku si Pražané pojistili na čtyři roky. Okamžitě jej navíc zapracovali do příprav na novou sezónu. Trenér Jindřich Trpišovský mladíka sledoval dlouhodobě a věří, že se dokáže poprat o právoplatné místo v kádru. Zda se mu to skutečně podaří, se nechme překvapit.

Milan Rundić

Čerstvým odpadlíkem klubu MFK Karviná se stal srbský obránce Milan Rundić, jehož pozornosti neunikla nabídka nováčka polské nejvyšší soutěže Podbeskidzie Bielsko-Biala. Střelec dvou ligových branek a neodmyslitelný stavební kamen základní sestavy se tak navzdory překročení hranic přesune pouze o několik kilometrů dále. Fanoušci nad ztrátou osmadvacetiletého kapitána pochopitelně smutní, sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk nicméně říká, že hráči nikdo nechtěl bránit ve štěstí. Adekvátní náhrada se ovšem bude hledat poměrně složitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *