23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Přestože zámořské stadiony během dohrávání National Hockey League zejí prázdnotou, sportovní komentátory tento nepatrný detail zřejmě netíží. Namísto divákům nyní vtipně děkují přítomným ventilátorům.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Přestože zámořské stadiony během dohrávání National Hockey League zejí prázdnotou, sportovní hlasatele tento nepatrný detail zřejmě vůbec netíží. Namísto aktivním fanouškům nyní totiž posílají srdceryvná poděkování přítomným ventilátorům. Nevěříte? Stalo se tak v průběhu nedělního zápasu skupiny o nasazení, kdy spolu změřily síly kluby St. Louis Blues a Dallas Stars. Samozřejmě se jednalo pouze o úsměvnou slovní hříčku a celkově povedený vtip, který divákům u televizních obrazovek alespoň částečně zpříjemnil sledování sportu, který byli za normálních okolností zvyklí prožívat přímo v hledišti.

V zámoří mají jasno. Bezpečnost lidí až na prvním místě

Pandemie nového koronaviru, která začátkem tohoto roku narušila běžné životy miliard lidí, celosvětově nabírá na síle dokonce i během letních měsíců. Zástupci slavných sportovních soutěží proto museli přijít se scénářem, v rámci něhož dojde k ochraně hráčů, trenérů a pochopitelně také fanoušků. Zámořská NBA se kupříkladu uzavřela do sociální bubliny floridského Disney Worldu a jinak tomu není ani v případě hokejové NHL.

Ta dohrává přerušenou sezónu bez tradiční divácké kulisy a navíc pouze na několika vybraných stadionech. Ačkoli jednotlivé účastníky nejslavnější hokejové ligy světa trápí astronomické finanční ztráty a diváky pochopitelně mrzí neúčast při nadcházejících vyřazovacích bojí, je třeba brát bezpečnostní opatření jako nezbytnou nutnost a pokud možno si z nich nedělat příliš těžkou hlavu.

Bezpečnostní opatření je potřeba brát s nadhledem

V duchu výše zmíněné myšlenky se neslo utkání skupiny o nasazení mezi St. Louis Blues a Dallasem Stars. Právě probíhala druhá třetina, když hlasatel rozezněl prázdnou edmontonskou halu autentickým poděkováním, které nasměroval k fanouškům. Anglické slovíčko “fans” se dá ovšem přeložit dvěma různými způsoby. V prvé řadě se pochopitelně vztahuje k zaplněným tribunám, dále ale také označuje elektrické ventilátory. Aby tato povedená slovní hříčka opravdu vynikla, zabrala následně televizní čtveřici větráků, která v hledišti nečině přihlížela hokejovému klání. NHL díky tomu jednoznačně zabodovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *