16/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83161088 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český fotbalový útočník Patrik Schick ještě stále netuší, v jakých barvách odehraje nadcházející sezónu. Jednání s RB Lipsko neberou konce, AS Řím už údajně došla trpělivost.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Konec letní přestupové pauzy se pomalu blíží a fotbalový útočník Patrik Schick navzdory mnoha potenciálním zájemcům ještě stále netuší, kde odehraje nadcházející sezónu. Kmenový hráč AS Řím dosud jednal o svém setrvání v německém klubu RB Lipsko, nicméně po finanční stránce spolu obě dvě strany zatím nedokážou najít společnou řeč. Pohár trpělivosti italského giganta už zřejmě přetekl a proto hledání schůdného východiska úplně vzdal. Jestli se jednalo o typické obchodní blafování nebo neochvějný fakt, ukážou příští týdny. Český reprezentant však nemá o nápadníky nouzi, takže není vyloučeno, že se Římané jednoduše dohodnou s někým jiným.

Německý celek nehodlá akceptovat požadovanou částku

Bronzový medailista uplynulého ročníku německé Bundesligy musí urychleně začít jednat. Po odchodu Tima Wernera se v ofenzivních valech klubu RB Lipsko vytvořila obrovská trhlina, jíž zacelí jen podobně kvalitní útočník. Ti ale pochopitelně nerostou na stromech. Mladičký trenér Julian Nagelsmann vkládal určitou naději do českého kanonýra Patrika Schicka, jemuž se půlroční hostování opravdu vydařilo. Odchovanec pražské Sparty naskočil do dvaadvaceti ligových zápasů, v nichž celkem desetkrát rozvlnil soupeřovu síť a na další dvě branky přihrál. Zahraniční média proto začala vášnivě spekulovat, zda by tuzemský reprezentant neměl zůstat natrvalo.

Sám hráč by si pokračování v zemi našich blízkých sousedů dokázal představit, ani vedení klubu údajně nebylo proti. Stopku jednání s AS Řím o uplatnění opce ovšem vystavila finanční stránka věci. Zatímco Italové požadovali 29 milionů eur, z Německa jim prý bylo nabízeno zhruba o 55 % méně. Do hry následně vstoupila možnost prodlouženého hostování, nicméně i z tohoto nápadu nakonec sešlo. Není divu, že oběma zúčastněným stranám už začíná docházet trpělivost. První zásadní krok učinili v Římě, když oznámili, že s Lipskem o budoucnosti Patrika Schicka přestávají jednat. Myslí to ale opravdu vážně, nebo se jen snaží získat důležitou obchodní výhodu? Odpověď na tuto zásadní otázku se nejspíš dozvíme v horizontu následujících dní.

RB Lipsko není jediným klubem na planetě

Pokud jednání s klubem RB Lipsko vážně zkrachují, Patrik Schick nemusí nutně zpátky do AS Řím, kde po dobu jednoho roku jen těžko hledal uplatnění. Kolem někdejšího hráče Sparty, Bohemians či Sampdorie Janov podle zahraničních médií krouží ještě několik tradičních účastníků anglické Premier League nebo italský AC Milán. Do hry se pak v posledních dnech zapojila také Hertha Berlín, kde by se Schick mohl představit po boku dalšího českého fotbalisty Vladimíra Daridy. Jak ale v průběhu článku několikrát zaznělo, zatím se pohybujeme pouze v rovině čirých spekulací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *