19/07/2024

By Valdemar&Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79305395 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalisté Zlína dlouho sahali po senzaci, nakonec však z Letné neodvážejí ani jeden jediný bod. Zápas ovlivnila červená karta i pokutový kop, pročež se ve výrocích hostů odrážela frustrace.
By Valdemar&Tadeáš Bednarz  – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nedělní podvečer přinesl nečekaně vyrovnané utkání mezi favorizovanou Spartou a hostujícím Zlínem. Fotbalisté Ševců dlouho sahali po senzaci a ze všech sil hájili hubené vedení, nakonec si však z Letné neodvážejí ani jeden jediný bod. Vzhledem k vývoji se zdá konečný výsledek 3:1 snad až příliš krutý, i takový ovšem fotbal někdy dokáže být. Zápas ovlivnilo několik kontroverzně přijatých verdiktů rozhodčího, z nichž vyčnívala například červená karta či pokutový kop. Zejména kvůli nim se pak ve výrocích poražených odrážela jistá míra frustrace.

Bohumil Pánik nešetřil chválou, hovořil o morálním vítězství

AC Sparta Praha pokračuje ve spanilé jízdě českou nejvyšší fotbalovou soutěží bez jediné porážky. Nedělní zápas se Zlínem ale rozhodně neměla pevně v rukou. Hosté předvedli opravdu heroický výkon, díky němuž sahali po senzačním vítězství. Od devatenácté minuty vedli zásluhou Youba Dramého, což naděje na skvělý výsledek ještě znásobilo. Červená karta ze 49. minuty však zásadním způsobem zamíchala karty. O vyrovnání skóre se nejprve postaral mladičký Adam Hložek. Vedení se domácím podařilo urvat díky pokutovému kopu, který Bořek Dočkal sice neproměnil, nicméně následná akce vyústila ve vlastní branku Petra Jiráčka. Třešničkou na dortu se stal zásah Lukáše Juliše v nastavení.

Představitelé klubu FC Fastav Zlín se bezprostředně po závěrečném hvizdu ani nesnažili schovávat emoce, které jimi pořádně cloumaly. Točili se zejména kolem dvou verdiktů rozhodčího, bez nichž mohl zápas dopadnout úplně jinak. Trenér Bohumil Pánik pochválil výkony svých svěřenců a dodal, že je navzdory nepříznivému výsledku považuje za morální vítěze. Způsob, jakým na Letné o body přišli, se mu zcela evidentně příčil. Správnost některých rozhodnutí hlavního arbitra prý musí posoudit Komise rozhodčích.

Procházka se divil, faulu si prý není vědom ani s odstupem času

Smutným hrdinou zápasu mezi Spartou a Zlínem se stal Václav Procházka, jehož zákrok na Ladislava Krejčího v pokutovém území byl posouzen jako nedovolený. Šestatřicetiletý obránce údajně vůbec netušil, proč rozhodčí přerušil hru a podstoupil diskuzi s videem. Nařízená penalta v kombinaci s karetním trestem jej nesmírně překvapila, nedovoleného zákroku si prý nevšiml ani při letmém zhlédnutí záznamu. Stejně jako výše zmíněný Bohumil Pánik si proto počká na vyjádření Komise rozhodčích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *