05/03/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha se připravuje na vyřazovací fázi Ligy mistrů, v rámci které změří síly s dánským klubem FC Midtjylland. Trenér Jindřich Trpišovský si musí dát pozor hned na několik šikovných hráčů.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha touží po opětovné účasti v základní skupině Ligy mistrů. Aby však svého vysněného cíle skutečně dosáhla, musí nejprve zdolat tradiční dánský klub FC Midtjylland. Ačkoli úřadující mistr české nejvyšší soutěže do nadcházejících bojů vstupuje v roli mírného favorita, jednoduchý úkol ho rozhodně nečeká. Někdejší působiště Václava Kadlece či Filipa Nováka totiž disponuje řadou kvalitních hráčů, kteří v důležitých zápasech umějí střílet branky nebo je nesobecky připravovat pro své kolegy. Jména nejproduktivnějších fotbalistů minulého ročníku se dozvíte hned záhy.

4. místo – Erik Sviatchenko

Plnění defenzivních povinností zvládá dánský fotbalový obránce ukrajinského původu Erik Sviatchenko opravdu na jedničku. Mimo to však jeho jméno rozhodně nezapadne ani v tabulce produktivity. Loni se osmadvacetiletý odchovanec klubu FC Midtjylland blýskl šest ligovým brankami a třemi gólovými asistencemi, výrazně tak překonal osobní rekord. Pokud se dostane do herní pohody, Slavii může pořádně potrápit.

3. místo – Sory Kaba

Ve službách klubu FC Midtjylland dosud strávil jedinou sezónu, prakticky okamžitě se však zařadil mezi nepostradatelné opory. Pětadvacetiletý fotbalový útočník Sory Kaba odehrál třicet ligových zápasů, které okořenil sedmi brankami a třemi finálními přihrávkami. Jednogólový příspěvek zanechal také v rámci Evropské ligy. Rodák z africké Guiney je dalším hráčem, jehož musí Jindřich Trpišovský před vzájemným měřením sil bedlivě sledovat.

2. místo – Awer Mabil

Přestože oficiálně pochází z Jižního Súdánu, své jméno i talent propůjčil australské fotbalové reprezentaci. Pětadvacetiletý záložník Awer Mabil je vycházející hvězdou dánské Superligaen a také jedním z nejnebezpečnějších hráčů Midtjyllandu, což dokládají jeho osobní statistiky. Loni na domácí scéně nasázel osm branek, které doplnil šesti asistencemi. Se počet bodů nasbíral také o sezónu předtím. Zvládne se střelecky i nyní? Uvidíme. Slavia se každopádně musí mít na pozoru.

1. místo – Evander

Statistikám klubu FC Midtjylland zcela jednoznačně vévodí ofenzivní záložník Evander, kterého už dokonce sledují i evropští giganti. Dvaadvacetiletý rodák z brazilského Rio de Janeira se v uplynulém ročníku zaskvěl devíti ligovými brankami a dalšími osmi gólovými přihrávkami. Navázal tak na povedenou sezónu 2018/2019, kdy rovněž předváděl parádní výkony. Jestli se právě několikanásobný mládežnický reprezentant stane katem Pražanů, jeho tržní hodnota ze současných 7 milionů eur určitě ještě vzroste.

Subscribe
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x