19/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160534 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha dříve disponovala řadou zkušených borců. Po nedávném odchodu Michala Frydrycha však v kádru sešívaných zůstali už jen čtyři poslední mohykáni, kteří překonali hranici třicet let.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha dříve disponovala řadou starších a zároveň zkušených borců. Úřadující šampion české nejvyšší soutěže však významně omladil kádr, po nedávném odchodu Michala Frydrycha už mezi sešívanými zůstávají jen čtyři poslední mohykáni, kteří se přehoupli přes magickou hranici třiceti let. O koho konkrétně se jedná a jak si v porovnáním s mladšími konkurenty vedou, se dozvíte hned záhy.

Přemysl Kovář (34 let)

Přemysl Kovář se narodil v Boskovicích a protože první fotbalové krůčky učinil v nedalekém Uherském Hradišti, platí za odchovance tamního klubu 1. FC Slovácko. Kariéru čtyřiatřicetiletého brankáře zdobí řada zajímavých přestupních stanic. Svého času působil například v Liberci, Viktorii Žižkov, řeckém FC Lamia, izraelském Hapoelu Haifa a bezprostředně před přesunem na Slavii chytal za bulharský Černo More Varna. V zájmu zachování férovosti ovšem nutno podotknout, že hodně času trávil na lavičce náhradníků. Jinak tomu ostatně není ani dnes, roli brankářské dvojky sešívaných zastává už třetím rokem. Moc příležitostí sice nedostává, když ale přeci jen nastoupí, za Ondřeje Koláře je více než dostačující náhradou.

Ondřej Kúdela (33 let)

Třiatřicetiletý Ondřej Kúdela je dalším odchovancem klubu 1. FC Slovácko, který aktuálně tvoří zkušenou sekci sešívaného kádru. Na rozdíl od výše zmíněného Přemysla Kováře ovšem nastupuje pravidelně a odvádí natolik kvalitní práci, že si loni dokonce vysloužil premiérovou pozvánku do národního týmu. Někdejší hráč Sparty, Mladé Boleslavi, kazašského Šymkentu či Slovanu Liberec se na středu slávistické obrany dokonale zabydlel, důvěře Jindřicha Trpišovského se těší obrovské konkurenci navzdory. Není se ostatně čemu divit. K oběma mistrovským titulům z posledních dvou sezón totiž významným dílem přispěl.

Ibrahim Benjamin Traoré (32 let)

Pomalu se blížíme do finále. Předposledním hráčem klubu SK Slavia Praha, který překonal magickou hranici třiceti let, je Ibrahim Benjamin Traoré. Zkušený záložník z Pobřeží slonoviny se v českém fotbalovém prostředí pohybuje už od roku 2014, kdy ještě hrával za Táborsko. Následně se přes Fastav Zlín dostal až do hlavního města, kde nejprve hostoval a loni podepsal smlouvu. Dvaatřicetiletý rodák z Abidžanu se dohromady blýskl sedmi soutěžními brankami, další přesné zásahy nepochybně připojí i letos. Zatím se objevil ve třech odehraných kolech ze čtyř možných.

Stanislav Tecl (30 let)

V úvodu právě probíhající sezóny dostal třicetiletý Stanislav Tecl příležitost coby útočník číslo jedna. Stalo se tak už poněkolikáté, takže značné procento fanoušků pociťovalo jistou skepsi. Rodák z Jindřichova Hradce však veškeré pochybnosti rozprášil za pomoci hattricku, kterým zničil Dynamo České Budějovice. Od té doby sice střelecky mlčí a v rámci pátečního utkání s Teplicemi dokonce přepustil místo Petaru Musovi, určitě ale ještě dostane příležitost ukázat, že záchvěv produktivity nebyl čistě náhodný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *