27/05/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72751691 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Na jaře skoro pronikli do elitní šestky, nyní jim patří průběžné druhé místo. Fotbalisté klubu 1. FC Slovácko představují překvapivě silnou konkurenci, přestože jejich tržní hodnota rekordy netrhá.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Na jaře skončili těsně pod úrovní elitní šestice, nyní se v průběžné tabulce Fortuna ligy pohybují rovněž mezi absolutní špičkou. Pro tuzemské giganty představují fotbalisté klubu 1. FC Slovácko překvapivě silnou konkurenci, přestože jejich tržní hodnota rekordy rozhodně netrhá. Tipnete si, kolik podle renomovaného portálu transfermartk.com stojí nejdražší hráči z Uherského Hradiště? Pokud vám přesné odhady dělají potíže, stačí se přesunout k nadcházejícím řádkům.

5. místo – Patrik Hellebrand (350 tisíc eur)

Ačkoli je jednadvacetiletý záložník Patrik Hellebrand odchovancem Zlína, v barvách tamního prvoligového týmu odehrál pouze jediné soutěžní utkání. V roce 2017 se talentovaný fotbalista přesunul do Uherského Hradiště, kde ucítil daleko větší příležitost. Angažmá v klubu 1. FC Slovácko se mladíkovi náramně vydařilo, po dvou letech se proto znovu stěhoval. Tentokrát svými kvalitami okouzlil pražskou Slavii, v jejíž barvách na jaře ovlivnil deset soutěžních zápasů a přispěl tak k zisku mistrovského titulu. Přestože si nevedl úplně špatně, vinou obrovské konkurence nakonec odešel hostovat zpátky do klubu z jihovýchodní Moravy. Jeho tržní hodnota se aktuálně pohybuje kolem devíti milionů korun.

4. místo – Jan Navrátil (350 tisíc eur)

Z pohledu tržní hodnoty si stejně jako výše zmíněný Patrik Hellebrand stojí i zkušený Jan Navrátil. Třicetiletý fotbalový záložník prošel mládežnickou přípravkou olomoucké Sigmy, v jejím seniorském výběru pak výrazně pomohl ke dvěma cenných trofejím. Zažil však i odvrácenou stranu fotbalu, hned dvakrát nezabránil sestupu do druhé nejvyšší soutěže. Roku 2016 jej získal liberecký Slovan, spojení ovšem vydrželo pouze deset soutěžních zápasů. Následná dohoda se Slováckem si opravdu sedla, rodák z Troubky totiž od té chvíle nastupuje pravidelně a navíc přispívá k současnému rozkvětu, který si ještě před pár lety dokázal představit jen málokdo.

3. místo – Stanislav Hofmann (350 tisíc eur)

Do třetice všeho dobrého. Devět milionů korun podle portálu transfermarkt.com musí případný zájemce uhradit i za Stanislava Hofmanna. Třicetiletý obránce se pyšní zkušenostmi z mládežnických reprezentačních výběrů nebo také poměrně brzkým průnikem mezi dospělé. Mateřský Most jej totiž k ostré premiéře připustil v pouhých sedmnácti letech. Vytáhlého šikulu později ulovilo vedení Slovácka, které už ho kromě krátké epizody v Baníku Sokolov nikam nepustilo. Není se ostatně čemu divit. Kromě plnění defenzivních povinností totiž perfektně zvládá i podporu útoku, o čemž svědčí jeho každoroční gólový příspěvek.

2. místo – Marek Havlík (500 tisíc eur)

Při letmém pohledu na předpokládanou tržní hodnotu Marka Havlíka se možná divíte, že tento žebříček vstupuje do závěrečné fáze. Je to ale opravdu tak, pětadvacetiletého odchovance Kroměříže a také dlouholetou stálici klubu 1. FC Slovácko portál transfermarkt.com ocenil na třináct milionů korun. Několikanásobný mládežnický reprezentant je takřka neochvějnou součástí základní sestavy prvoligového týmu, nedávno si navíc díky předčasnému rozpuštění původní nominace odkroutil premiéru v seniorském národním týmu. Uvidíme, jestli jeho cena nějakým způsobem vzroste.

1. místo – Vlastimil Daníček (500 tisíc eur)

Na samotném vrcholku našeho žebříčku stanul devětadvacetiletý záložník Vlastimil Daníček, který svého času platil za obrovský talent. Dokonce se dočkal i nominace v anketě Fotbalista roku – Talent roku, jíž bohužel neproměnil. První fotbalové krůčky učinil v Napajedlech, odkud později pronikl do prostředí Slovácka. S výjimkou ročního hostování v Karviné na profesionální scéně dosud nikdy neměnil dres. Pokud by však přeci jen někdy obdržel zajímavou nabídku, onen klub si musí připravit nejméně třináct milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *