25/04/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha poskládala vskutku kvalitní kádr, který vládne domácí nejvyšší soutěži a úspěšně vzdoruje také slavným zahraničním klubům. Ne každému fotbalistovi na soupisce ovšem kvete pšenka.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Před pěti lety procházela finanční i výsledkovou krizí, díky přílivu čínských peněz se ovšem odrazila ode dna a neohroženě vykročila vstříc asi nejúspěšnějšímu období novodobé historie. SK Slavia Praha poskládala vskutku kvalitní kádr, který zaslouženě vládne domácí nejvyšší soutěži a skvělé výkony podává také v pohárových soubojích, kde pokořil nejednoho slavného soupeře. Přestože i podzimní statistiky zatím vypadají opravdu slibně a tým šlape jako dobře promazané hodinky, zdaleka ne každému sešívanému fotbalistovi momentálně kvete pšenka.

Ladislav Takács

Český fotbalista se slovensko-maďarskými Ladislav Takács bezpochyby patřil k těm nejpříjemnějším překvapením minulé sezóny. Defenzivní univerzál, jehož dlouholetý zaměstnavatel z Mladé Boleslavi uvolnil do hlavního města formou hostování, začal vinou obrovské konkurence pouze na lavičce náhradníků. Závažné zranění středního obránce Davida Hovorky ovšem pořádně zamíchalo s kartami. Trenér Jindřich Trpišovský musel hledat alternativu a právě čtyřiadvacetiletý odchovanec Františkových Lázní se v základní sestavě perfektně osvědčil. Stabilními výkony si dokonce vybojoval oficiální přestup. Během jara ještě nastupoval vcelku pravidelně, na podzim už ale dostává příležitost jen opravdu výjimečně. Všudy jinde by přitom fotbalista jeho kvalit určitě neleštil střídačku.

Ondřej Karafiát

Během letního přestupového okénka opustil liberecký Slovan, který jej pravidelně stavěl do základu, aby následně podepsal v Edenu, kde paradoxně nehraje skoro vůbec. Pětadvacetiletý Ondřej Karafiát je nesmírně pracovitým hráčem, těžko však může pomýšlet na výraznější herní zapojení, když proti němu stojí trojice nesmírně kvalitních středních obránců a zároveň reprezentantů. Minuty si spravedlivě rozdělují David Hovorka, Ondřej Kúdela a David Zima (U21), odchovanec letenské fotbalové školy proto vychází takřka naprázdno. Ačkoli nedávno odehrál premiérový zápas v seniorském národním týmu, čemuž většinou předcházejí úspěchy na scéně klubové, on šanci dostal jenom díky četným koronavirovým omluvenkám.

Tomáš Malínský

Stejnou trasou jako výše zmíněný Ondřej Karafiát během letní pauzy zamířil také Tomáš Malínský. Devětadvacetiletého záložníka loni zdobily skvělé individuální statistiky, fanoušci tedy logicky doufali, že stejná čísla zopakuje také na nové adrese. Jaké zklamání ale bohužel následovalo. Odchovance chrudimského fotbalového klubu limituje obrovská konkurence, přes kterou se do pole dostává pouze sporadicky. Podzimní měsíce většinou trávil mezi náhradníky, odehrál jen pět soutěžních zápasů bez jediného bodu a jeho budoucnost nevypadá příliš pozitivně.

Stanislav Tecl

Hlavně nepřepálit start. Tímto notoricky známým heslem se evidentně neřídil třicetiletý Stanislav Tecl, který první ligové utkání podzimu okořenil třemi přesnými zásahy, nicméně od té doby už střeleckou radost nezažil ani jednou. Sarkastičtí fanoušci prostřednictvím internetových diskuzí hlásají, že rodák z Jindřichova Hradce dokonal svůj každoroční standard a proto už na další branky do konce sezóny jednoduše nemá nárok. Tato poměrně štiplavá tvrzení přiživuje fakt, že ostatní útočníci pražské Slavie mají mnohem lepší statistiky a proto logicky dostávají více prostoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *