19/06/2024

Autor: Fanny Schertzer – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11316617 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Smělé letní plány odvál studený podzimní vítr. HC Dynamo Pardubice prochází herní i výsledkovou krizí, která nebere konce. Vyléčit nemocné mužstvo ze dna extraligové tabulky může trojice nových posil.
Autor: Fanny Schertzer – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Smělé letní plány odvál studený podzimní vítr. Navzdory papírově kvalitní hráčské základně prochází HC Dynamo Pardubice herní i výsledkovou krizí, která nebere konce. Vyléčit dlouhodobě nemocné mužstvo, které se společně s dalšími dlouhodobě tápajícími kluby nedokáže odlepit ode dna extraligové tabulky, pomůže trojice šikovných hokejistů, jíž vedení Perníkářů v posledních dvou týdnech podepsalo. Koho konkrétně se východočeskému klubu podařilo ulovit? Odpovědí se dočkáte hned záhy.

Anthony Camara

Vezměme to pěkně popořádku. Dne 11. listopadu se Petr Dědek coby nový majitel pardubického hokejové klubu prostřednictvím sociálních sítí pochlubil, že do letadla oficiálně nasedá první výrazná posila. Sedmadvacetiletý kanadský útočník Anthony Camara, který v tradičních barvách rodné země odehrál několik juniorských reprezentačních akcí, se tápajícímu extraligovému mužstvu zatím náramně vyplácí. Nastoupil k šesti ostrým zápasům, jež okořenil díky dvěma brankám a třem gólovým asistencím okořenil pěti kanadskými body. To na člověka absolutně nesehraného s ostatními hráči a navíc limitovaného jazykovou bariérou rozhodně není špatná bilance. Šikovného rodáka z Toronta, jehož služeb v minulosti využívaly kluby jako Providence Bruins, Odense Bulldogs, Graz 99ers, Iserlohn Roosters nebo HV71, si fanoušci Perníkářů okamžitě oblíbili.

Marek Ďaloga

Posilování kádru pokračovalo hned druhý den. Petr Dědek se opětovně ujal funkce klubového hlasatele a skrze sociální síť Twitter uvedl zkušeného slovenského zadáka Marka Ďalogu. Staronová tvář pardubického Dynama se pyšní nesmírně zajímavým životopisem. Kromě domácí a české nejvyšší hokejové soutěže okusil také slavnou KHL, kde nějakou dobu oblékal stejnokroj Kazaně, Bratislavy nebo čínského Kunlunu. Zúčastnil se též pěti světových šampionátů a zimních olympijských her v roce 2018. Jako už bylo řečeno, extraligové prostředí velmi dobře zná. Pardubicím pomáhal dvě sezóny, chvíli působil také na Spartě. Nyní se rychlostně skvěle vybavený obránce vrátil, aby Dynamo vytáhl ze dna. Ke zlepšení herního projevu zatím přispěl třemi kanadskými body v rámci sedmi odehraných zápasů.

Daniel Vladař

Dosud poslední změna v pardubickém kádru se týká brankoviště, které dočasně posílí Daniel Vladař. Třiadvacetiletý odchovanec kladenských Rytířů se kvůli posunutému startu zámořských hokejových soutěží navrátil do rodné země, kde se nějakou dobu připravoval s mateřským klubem. Nakonec ovšem uzavřel dohodu s Perníkářů, k čemuž údajně přispěl sám velký Jaromír Jágr. Talentovaný mladík, který za mořem hájí barvy Providence Bruins a tajně doufá v brzký kariérní posun do spřízněného Bostonu, se na extraligové scéně představí úplně poprvé. Uvidíme, jestli si povede stejně dobře jako v cizině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *