Sobota, 10 června
Shadow

Fotbalisté, jejichž jména už se v českém reprezentačním kádru nacházejí zbytečně

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace ovládla svou skupinu v Lize národů, díky čemuž zaslouženě postoupila mezi elitu. Senzace se přitom nerodila lehce. Propuknutí druhé vlny koronavirové infekce v kombinaci s nespornou kvalitou soupeřů přidělalo kouči Šilhavému nejednu vrásku. Přestože se hráčská nominace pro jednotlivé srazy vlivem nezanedbatelného množství zdravotních omluvenek častokrát měnila, komplexní výkon celého týmu tím nijak zásadně netratil. Navzdory vcelku logické potřebě rozšířit kádr se zapomnělo na fotbalisty, kteří v národních barvách ještě poměrně nedávno dostávali příležitost. O koho konkrétně jde, se dozvíte hned záhy.

Marek Suchý

Ještě minulý rok byl neochvějnou součástí reprezentačního mužstva, přízeň kouče Jaroslava Šilhavého ale nakonec ztratil. Dvaatřicetiletý střední obránce Marek Suchý, který svého času hrdě nosil kapitánskou pásku, podstoupil vinou natrženého úponu mezi stehenním a hýžďovým svalem několikaměsíční rekonvalescenci a když se oficiálně vrátil mezi zdravotně způsobilé, obrovská konkurence bohužel udělala své. Na fotbalových trávnících už se v barvách národního týmu nikdy neobjevil. Co se klubové scény týče, ani tam to bohužel z pohledu slávistického odchovance není žádná hitparáda. Podzim zatím okořenil jediným soutěžním zápasem. Kariéra kdysi opěvovaného stopera po přesunu do německého Augsburgu neuvěřitelně stagnuje.

Martin Frýdek

Další reprezentační pozvánky už se pravděpodobně nedočká ani osmadvacetiletý univerzál Martin Frýdek, který loni ovlivnil jediné mezinárodní utkání. Nutno podotknout, že odchovanec letenské fotbalové školy v podstatě nikdy nepatřil mezi stabilní členy národního mužstva. Všeho všudy na hřišti strávil jen nějakých 271 minut, přestože za Spartu tehdy nastupoval vcelku pravidelně. Když mateřský klub koncem letošního léta opustil, dlouhou dobu nemohl zavadit o nové angažmá. Nakonec se upsal švýcarskému Lucernu, jemuž dosud pomohl ve dvou ligových zápasech.

Tomáš Hořava

Fotbalový záložník byl jednou z nejvýraznějších postav plzeňského vzestupu. Západočeskému klubu svými kvalitními výkony pomohl ke třem mistrovským titulům, zažil více či méně úspěšná tažení evropskými poháry a nakonec si řekl také o pozornost české reprezentace. V národních barvách odehrál čtrnáct zápasů, čtyřikrát se navíc upřímně radoval ze vstřelené branky. Čas ale bohužel nezastavíš a ani dvaatřicetiletý Tomáš Hořava se na vrcholu blaženosti neudržel věčně. Plzeňané momentálně dávají šanci talentované omladině, odchovanec Drnovic tak nastupuje vesměs sporadicky. K poslednímu mezinárodnímu utkání nastoupil před dvěma lety a tak to do budoucna nejspíš i zůstane.

Milan Škoda

Přestože je odchovancem Bohemians, závratných kariérních úspěchů dosáhl o několik málo kilometrů dál. Čtyřiatřicetiletý fotbalový útočník Milan Škoda se výrazně podepsal pod třemi mistrovskými tituly pražské Slavie, v podstatě byl symbolem jejího znovuzrození. Během šesti sezón nastřílel takřka neskutečné množství branek, početná fanouškovská základna mu ležela u nohou. Když dosáhl pokročilého věku, opustil klub svého srdce a vydal se na své první zahraniční angažmá do tureckého Rizesporu. Od roku 2015 pravidelně reprezentoval Českou republiku, loni už ale odehrál jediné utkání. Letos se pozvánky nedočkal vůbec. Přestože jeho jméno z oficiálních stránek národního týmu dosud nezmizelo, není příliš pravděpodobné, že ještě někdy dostane šanci.

Martin Doležal

Kariéru profesionálního fotbalisty odstartoval v barvách olomoucké Sigmy, jeho služeb však posledních šest sezón využívá severočeský Jablonec, kde si zkušený útočník Martin Doležal na nedostatek herní praxe rozhodně nemůže stěžovat. Během poslední dvou ročníků zažil nebývalý rozkvět osobní produktivity, dohromady nastřílel úctyhodných 25 ligových branek. Skvělými výkony upoutal pozornost reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého, který mu dopřál celkem pět mezinárodních startů. Poslední vystoupení zkušeného harcovníka proběhlo zhruba před rokem, k dalšímu už ale pravděpodobně nedojde.

31 Comments

 • komentář

  Skoda už je vyčichlý ted už jen vydělat peníze a užít si fotbalový důchod frýdek je arogantní namyšlený kluk marek suchý má smůlu že stoperů je dost hořava bohužel doplatil na to že záložníků je také dost doležal měl jednu sezonu a u nás to stačí na repre dres bohužel je to pouze odvar dobrého útočníka

 • Anonym

  A nebylo by na škodu, kdyby se tam již nikdy nevyskytlo jméno neskutečnýho nekopy, kterej je tam fakt omylem…… Michaela Krmenčíka. Lepších útočníků je v týhle republice minimálně stonásobek.

 • Petr Majevský

  Krmenčík je chráněným hráčem.Chrání ho jméno,které kdysi měl a už o něj přišel.Jen Šilhavý to nevidí,nebo spíše nechce vidět.Ale takových je tam víc.No,my ale za sestavu národního týmu odpovědnost neneseme.

 • Konkurence z týmu "21"

  A do té konkurence se budou tlačit hoši z úspěšné jednadvacítky. A to je jenom dobře.

 • Mr. Trefa ?

  Škoda, že už ten Pilař je jen stínem toho fotbalisti co býval. V Olmíku měl jen chvilku světlé okamžiky. V Jablonci zatím ani to.

 • dusan.uhlar@seznam.cz

  Jakž takž mně zajímali, dokud hráli fotbal, byť i nehráli dobře. Od té doby, co jsou z nich političtí aktivisti, poklekávající na podporu násilníku, jsou mi volní. Ať si postoupí třeba do politbyra, mně už je to fuk.

 • Anonym

  doufam ze uz nekdo v teto republice dostane rozum a budou konecne prosazovat mlady kluky at maji zkusenoti a ne ze tam budou davat dokola stary dedky

 • Anonym

  Pilař mněl velký oči. Kdyby seděl na pr…. v Plzni nebo v některé českém klubu mohl být i v repre.

 • robert

  Je pravda,že Krmenčík a jeho zpracování,resp.spíš nezpracování míče a jeho neustálé útočné fauly do repre nepatří.Na druhou stranu ,dnes nemáme ani jednoho tahového,technicky vybaveného útočníka,který by dokázal s míčem projít přes obranu a zakončit,tak jako to uměl např. Baroš.

 • Peťas

  Naprostý souhlas. Jenže přijejich nezkušenosti by se určitě dostavily dílčí neúspěchy a pak se začnou zase ozývat hlasy, proč tam ten v.l trenér staví nezkušené kluky a kritici ho rozcupují na kousky.

 • Karel Bláha

  Domnívám se,že Šilhavý je tlačen různými okolnostmi držet v nároďáku hráče,kteří tam opravdu nemají co dělat.Viz. Dočkal,Krmenčík a Masopust.Tlačí na něj kluby,agenti a kamarádi.Bez toho se asi fotbal prostě neobejde.Je však velkou otázkou,komu to prospívá!

 • Anonym

  Ale jo, máme…ke to Schick, ale ten je věčně zraněný, něco by měl dělat s rehabilitací nebo používat nějaká cvičení na zpevnění problematických partií. A taky by hlavně měl pravidelně hrát, tj. být v základu a mít praxi…všude byl/je spíš náhradník …AS Roma, Lipsko, v Leverkusenu to taky nevypadá líp…

 • Anonym

  Doporučuji do zmíněného seznamu okamžitě zařadit Dočkala, jeho hra nemá už ani klubovou úroveň, natož reprezentační…

 • Anonym

  Bořek je dobrej na tmeleni party,ale takovejch nekopu je tam vetsina v cele s vypatlancem silhavcem.

 • Adámek Václav

  Sparta byla ráda,že výhodně prodala Dočkala,který si ani v Číně nevybojoval stabilní místo v sestavě.Číňané ho poslali na hostování do Ameriky,kde vysedával na tribůně anebo na lavici náhradníků.Jen trenér Šilhavý stále doufá a věří až se Bořek a Suchý uzdraví a naberou kondici,tak budou pro mužstvo ještě užiteční.To mužstvo nepotřebuje ani trenéra,je to parta výborných fotbalistů.

 • Havran Jablonec

  S tím, koho trenér nároďáku postaví nebo ne, kvrdlají „agenti“. Kvůli ceně svých oveček. Bylo to za Ježka, Bílka….Vengloše do toho tahat nebudu bo je to Slovák. Vždy to tak bude. Legionář,kterému se nedaří potřebuje držet cenu na trhu. Čím asi, reprezentačními starty, když jinak hřeje lavici.

 • Anonym

  Hlavně ať už nepovolavajou Masopusta to vykuleny kopyto! Vždyť nic s balónem neumí, akorát tam líce po lajně jak pichly prase!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *