24/06/2024

By Анна Нэсси - https://www.soccer.ru/galery/1136140/photo/827037, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81822150 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slávistická kolonie v Premier League pravděpodobně přivítá dalšího člena. Zahraniční média tvrdí, že k Britským ostrovům má namířeno záložník Alex Král. Místo jeho budoucího pobytu ovšem není jasné.
By Анна Нэсси, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slávistická kolonie v útrobách anglické Premier League pravděpodobně brzy přivítá dalšího významného člena. Zahraniční média tvrdí, že příznivý vítr k Britským ostrovům nasměroval fregatu kučeravého Alexe Krále. Ačkoli služeb českého záložníka momentálně využívá ruský Spartak Moskva, při správné kombinaci adekvátní finanční kompenzace ve prospěch klubu a zajímavé motivace pro hráče samotného nezní stěhování do nejslavnější fotbalové ligy světa ani trochu nereálně. Na jaké adrese že to talentovaný mládenec vlastně zakotví? Odpověď zatím zůstává zahalena rouškou tajemství. Prostřednictvím nadcházejících řádků vám nicméně představíme několik možných variant.

Everton FC

Mezi nejvýraznější postavy nastupující generace českých fotbalistů zcela jednoznačně patří také Alex Král, který domácí nejvyšší soutěž poprvé okusil v barvách Teplic. Následně se přestěhoval do Prahy, kde díky pravidelné herní praxi na všech důležitých frontách zaujal reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého a nakonec také zahraniční publikum. SK Slavia Praha jeho prodejem moskevskému Spartaku vydělala neskutečných 310 milionů korun. Pohádka kučeravého mladíka mohla propuknout naplno.

V minulém ročníku odehrál odchovanec Moravské Slavie zhruba polovinu zápasů, i to ovšem stačilo, aby kolem něj začalo kroužit hned několik zájemců z anglické Premier League. Potenciálním kandidátům tehdy vévodil slavný Everton FC, který potřeboval vyztužit zálohu a zároveň sháněl neokoukanou mladou krev. Dohody s ruskou protistranou sice liverpoolský celek nedosáhl, údajně ale nezapomněl a nyní se znovu přihlásil o slovo. Jestli druhý pokus promění nebo opět zklame, se dozvíme už velice brzy.

Newcastle United FC

Kolem anglického klubu Newcastle United FC bylo během prvního pololetí pořádně rušno. Tradičního účastníka nejslavnější fotbalové soutěže světa měla údajně převzít investiční skupina arabského prince s takřka neomezenými finančními možnostmi. Média se z hlediska predikování těch nejšílenějších hráčských přestupů doslova předháněla, jelikož ale předpokládaný majitel na poslední chvíli vycouval, k žádnému z nich nakonec nedošlo. Fanoušci se (ač neradi) vrátili nohama na zem a jejich milovaný celek vzal za vděk poněkud “menšími” cíli. Coby ideální posilu záložních řad si vytyčil například dvaadvacetiletého Alexe Krále, který ale ještě zůstal věrný Spartaku Moskva. Ke konci tohoto podivného roku se však situace možná změní.

West Ham United FC

Ve spojitosti s bývalým hráčem pražské Slavie a jeho případným přestupem na Britské ostrovy samozřejmě nelze nezmínit West Ham United FC, který se dá s trochou nadsázky považovat za ústředního obchodního partnera sešívaných. Kladiváři aktuálně využívají Tomáše Součka a Vladimíra Coufala, oba tradiční účastníky reprezentačních srazů vyvážili zlatem a investice ani s odstupem času vzhledem k předváděným výkonům nelitují.

Protože fanoušci by se dalšímu (ex)slávistickému přírůstku určitě nebránili a stejný názor zastává také vedení klubu, Alex Král se na seznamu potenciálních posil jistě objeví. Ačkoli United zatím udržují mediální mlčení a žádné zákulisní informace na povrch rovněž nevyplavaly, obnovená spoluhráče tří někdejších kolegů působí nesmírně zajímavě dokonce i v nynější teoretické rovině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *