Pondělí, 29 května
Shadow

Spekulacím svítí zelená. Anglické kluby, které by mohl posílit Alex Král

By Анна Нэсси, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slávistická kolonie v útrobách anglické Premier League pravděpodobně brzy přivítá dalšího významného člena. Zahraniční média tvrdí, že příznivý vítr k Britským ostrovům nasměroval fregatu kučeravého Alexe Krále. Ačkoli služeb českého záložníka momentálně využívá ruský Spartak Moskva, při správné kombinaci adekvátní finanční kompenzace ve prospěch klubu a zajímavé motivace pro hráče samotného nezní stěhování do nejslavnější fotbalové ligy světa ani trochu nereálně. Na jaké adrese že to talentovaný mládenec vlastně zakotví? Odpověď zatím zůstává zahalena rouškou tajemství. Prostřednictvím nadcházejících řádků vám nicméně představíme několik možných variant.

Everton FC

Mezi nejvýraznější postavy nastupující generace českých fotbalistů zcela jednoznačně patří také Alex Král, který domácí nejvyšší soutěž poprvé okusil v barvách Teplic. Následně se přestěhoval do Prahy, kde díky pravidelné herní praxi na všech důležitých frontách zaujal reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého a nakonec také zahraniční publikum. SK Slavia Praha jeho prodejem moskevskému Spartaku vydělala neskutečných 310 milionů korun. Pohádka kučeravého mladíka mohla propuknout naplno.

V minulém ročníku odehrál odchovanec Moravské Slavie zhruba polovinu zápasů, i to ovšem stačilo, aby kolem něj začalo kroužit hned několik zájemců z anglické Premier League. Potenciálním kandidátům tehdy vévodil slavný Everton FC, který potřeboval vyztužit zálohu a zároveň sháněl neokoukanou mladou krev. Dohody s ruskou protistranou sice liverpoolský celek nedosáhl, údajně ale nezapomněl a nyní se znovu přihlásil o slovo. Jestli druhý pokus promění nebo opět zklame, se dozvíme už velice brzy.

Newcastle United FC

Kolem anglického klubu Newcastle United FC bylo během prvního pololetí pořádně rušno. Tradičního účastníka nejslavnější fotbalové soutěže světa měla údajně převzít investiční skupina arabského prince s takřka neomezenými finančními možnostmi. Média se z hlediska predikování těch nejšílenějších hráčských přestupů doslova předháněla, jelikož ale předpokládaný majitel na poslední chvíli vycouval, k žádnému z nich nakonec nedošlo. Fanoušci se (ač neradi) vrátili nohama na zem a jejich milovaný celek vzal za vděk poněkud „menšími“ cíli. Coby ideální posilu záložních řad si vytyčil například dvaadvacetiletého Alexe Krále, který ale ještě zůstal věrný Spartaku Moskva. Ke konci tohoto podivného roku se však situace možná změní.

West Ham United FC

Ve spojitosti s bývalým hráčem pražské Slavie a jeho případným přestupem na Britské ostrovy samozřejmě nelze nezmínit West Ham United FC, který se dá s trochou nadsázky považovat za ústředního obchodního partnera sešívaných. Kladiváři aktuálně využívají Tomáše Součka a Vladimíra Coufala, oba tradiční účastníky reprezentačních srazů vyvážili zlatem a investice ani s odstupem času vzhledem k předváděným výkonům nelitují.

Protože fanoušci by se dalšímu (ex)slávistickému přírůstku určitě nebránili a stejný názor zastává také vedení klubu, Alex Král se na seznamu potenciálních posil jistě objeví. Ačkoli United zatím udržují mediální mlčení a žádné zákulisní informace na povrch rovněž nevyplavaly, obnovená spoluhráče tří někdejších kolegů působí nesmírně zajímavě dokonce i v nynější teoretické rovině.

15 Comments

 • Propírač

  Nechci vám do toho kecat, ale tohle neni sportovní server, nebo jo?
  Jestli neni, tak by mě zajímalo, proč je tu 5 dnešních článků o fotbale, ze zpráv pár článků 3dny starých a na ostatní rubriky asi zapoměl i čas.
  Jestli plánujete psát už jen o coroně a fotbalu, tak prosím zrušte ostatní rubriky, zbytečně to mate.
  A nejnovější, 8 měsíců starej článek,v rubrice ,,celebrity,, je vyloženej trapas.
  Měli byste se jít podívat, jestli na židli redaktora rubriky ,,celebrity,, nesedí už jenom vybělenej kostlivec.

 • LL

  Tak do toho nekecejte.. Jestli Vás zajímají celebrity a bulvár, tak je spoustu jiných webů, kde si tyto hova.iny můžete přečíst. Nebo běžte do trafiky, kupte si Blesk a pak si s ním můžete vytřít..

 • Propírač

  Nezajímají a Bleskem bych si ani nevytřel, jen jsem už nějakou dobu čtenářem ,,Éčka,, a nechápu proč je tu převážně fotbal, když se server tváří jako multispektrální.
  Navíc jsem tu převážně kvůli svobodné diskuzi bez Zuckerhajzla, za což ,,Éčko,, chválim, že tu nemá tu fekální sociální pyjovinu ale vlastní diskuzi.

 • názor

  Zadek a nejen ve fabrice jsem si utíral Rudým Právem ústředním deníkem KSČ dnes Právem.

 • Propírač

  Tak to ho musíte mít pěkně černej od tiskařský barvy.
  Rudé právo obzvlášť nedoporučuju, taky byste mohl skončit se zadkem jako pavián.

 • Anonym

  Tak to si plno lidí myslelo i o Součkovi a Coufali. Jestli bude mít možnost, a tak ať jde. Myslím , že se bude mít v nejhorším kam vrátit

 • Já si myslím, že byste tady všichni si měli koupit sušené maso z eshopu jerkybox.cz a budete mít hned lepší náladu.

 • Vlas.

  Vlas. Je mi smutno, tak jednoduchý problém a tolik vulgarit a urážek. Souhlasím však s názorem, že některé články jsou prezentovány skutečně zbytečně dlouho. Toho kostlivce, který ty články umisťuje bych určitě vyměnil, protože když mu to uniká, tak tam nemá co dělat. Pokud ovšem není členem rodiny nadřízeného nebo majitele.re

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *