29/03/2024

"File:Pavel Vrba 04.jpg" by Vachovec1 is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:Pavel Vrba 04.jpg” by Vachovec1 is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vskutku nečekané drama. FC Viktoria Plzeň změřila v rámci osmifinále MOL Cupu síly s třeligovým Chlumcem nad Cidlinou. Ačkoli byl v současnosti druhý tým tabulky české nejvyšší soutěže jasným papírovým favoritem, poměrně dlouhou dobu se o výsledek strachoval. Po necelých padesáti minutách prohrávali svěřenci Pavla Vrby už o dvě branky a neobjevit se na hřišti Michael Krmenčík, Chlumec by se postaral o bezpochyby největší senzaci tohoto ročníku.

Chlumec nad Cidlinou bojoval jako o život

Český fotbalový pohár dospěl do osmifinále, kam se podle předpokladů probojovala většina prvoligových klubů. FC Viktoria Plzeň se jako jediná radovala z poměrně štědrého losu, který jí za soupeře určil Chlumec nad Cidlinou. Plzeňané do zápasu nastoupili v pozměněné sestavě, nicméně i tak výčet jmen na trávníku působil vražedně. Tedy alespoň na první pohled.

Matúš Kozáčik, jemuž Aleš Hruška přepustil brankoviště teprve podruhé v tomto ročníku, inkasoval už po 20. minutách zápasu a znovu pak lovil míč ze sítě hned o půl hodiny později. V obou případech jej překonal Tomáš Bastin, který vévodí střelcům ve třetí lize. Outsider velmi rychle vedl o dvě branky a gigant ze Západu Čech rázem pocítil strach, aby klání neskončilo propadákem.

Pavel Vrba poslal na hřiště tradiční opory

Trenér Plzně Pavel Vrba byl po vstřelení druhé branky poněkud rozhozený. Očekával totiž, že si jeho svěřenci zlepší chuť po domácí prohře se Slavií. Jelikož začínal být vývoj zápasu hodně nepříznivý, poslal na trávník Davida Limberského, Michaela Krmenčíka a vzápětí také Tomáše Chorého. Sázka na čerstvou krev zafungovala, Viktoria Plzeň díky dvěma přesným zásahům Krmenčíka srovnala na 2:2. Luděk Pernica pak poslal hosty v 83. minutě do vedení.

Chlumec nad Cidlinou se však nehodlal vzdát bez boje. Těsně před koncem základní hrací doby upravil skóre Labík a zápas musel jít do prodloužení. V něm se po 108 minutách znovu trefil Michael Krmenčík, který navíc zkompletoval hattrick. Plzeň tedy nakonec vyhrála, avšak spokojenost z dobře odvedené práce rozhodně není na místě.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň