16/07/2024

"Ashley Williams & Gareth Bale" by joncandy is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“Ashley Williams & Gareth Bale” by joncandy is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Real Madrid je aktuálně na druhém místě La Ligy a spokojeně kráčí také Ligou mistrů. Ačkoli výkony jednotlivců nejsou stoprocentní, pro vypjaté emoce není důvod. V klubu plném hvězd to ale vře. Zinedine Zidane a Gareth Bale si údajně nemohou přijít na jméno. Velšský záložník dokonce oslovil svého agenta, aby mu vyjednal přestup. Láká jej bohatá Čína, konkrétně klub Šanghaj Šen-chua.

Zinedine Zidane posadil hvězdu na lavičku

Zinedine Zidane si dovolil něco naprosto neodpustitelného. Do zápasu mezi Bílým baletem a belgickými Bruggami nominoval sestavu, která postrádala jméno Garetha Balea. Třicetiletého záložníka z Cardiffu se trenér rozhodl šetřit na nadcházející ligová klání, jelikož se obával dalšího zranění, a to zcela oprávněně. Bale totiž od svého příchodu do Španělska tráví více času na marodce než na hřišti.

Gareth Bale však Zidanův záměr nepochopil a cítil se natolik dotčený, že oslovil svého agenta s prosbou, aby se začal pohlížet po novém angažmá. Není to přitom poprvé, co uvažuje na odchodem. Již v létě prolétly éterem spekulace, že spolupráce Realu Madrid a odchovance Southamptonu spěje se konci.

Tehdy ovšem z plánů sešlo. Fotbalista veřejně prohlásil, že v kádru současného zaměstnavatele zůstane až do konce smlouvy roku 2022, i kdyby měl všechna utkání prosedět na lavičce náhradníků. Je víceméně jasné, že jde hlavně o peníze. Bale totiž pobírá opravdu štědré měsíční odměny, čímž velmi zatěžuje klubovou pokladnu.

Kalkul? Čína nabízí mnohem větší odměny

Gareth Bale se údajně dostal do hledáčku čínského klubu Šanghaj Šen-chua, který sice není nikterak proslulý, nicméně oplývá nezměrným bohatstvím – ostatně jako všechny fotbalové kluby, jimiž Čína disponuje.

Pokud bude zájem ze Šanghaje přetrvávat, nabízí se varianta, že se Real Madrid zbaví Balea klidně i zcela zadarmo. Peníze si by se mu totiž velmi brzy navrátily na úsporách za mzdy. Jestli se Gareth Bale skutečně přestěhuje na asijský kontinent, může se ze dne na den stát nejlépe placeným fotbalistou planety. Jak je totiž známo, Čína na hvězdných hráčích kvůli vyšší atraktivitě tamní soutěže rozhodně nešetří.

Zdroj: Playingfor90.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *