Středa, 22 března
Shadow

Slávisté, kterým se bitva o první místo ve skupině vůbec nepovedla

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha má díky senzačnímu postupu do jarní fáze Evropské ligy pádné důvody k oslavám. Náladu úřadujícímu mistrovi české nejvyšší fotbalové soutěže nicméně částečně zkazila čtvrteční drtivá porážka na stadionu německého Leverkusenu. Sešívaní předvedli možná nejhorší výkon sezóny, který soupeř zaslouženě potrestal čtyřmi přesnými zásahy. Nebýt několika perfektních zákroků Ondřeje Koláře, mohlo konečné skóre působit ještě mnohem jednoznačnějším dojmem. Komu souboj o první místo ve skupině vůbec nevyšel, zjistíte hned záhy.

Lukáš Masopust

Zápas proti favorizovanému německému soupeři mu vůbec nevyšel. Lukáš Masopust předvedl pravděpodobně nejslabší výkon na postu pravého krajního obránce, což z velké části způsobila především neskutečná kvalita protistrany. Sám Jindřich Trpišovský hráče upřímně litoval, protože během prvního poločasu čelil nebezpečným náběhům dvojnásobného střelce Leona Baileyho a aby toho nebylo málo, dějství druhé mu hodně znepříjemnil vynikající Moussa Diaby. Sedmadvacetiletý rodák z Božejova se místy připadal jako na kolotoči. Ke konci zápasu úplně kapituloval a fotbalisté Leverkusenu jeho stranou procházeli opravdu hladce.

Oscar Dorley

Zatímco předchozí mezinárodní utkání navzdory nízkému věku a nedostatku zkušeností zvládal bravurně, tentokrát fatálně selhal. Dvaadvacetiletý liberijský univerzál Oscar Dorley nastoupil na levém kraji obrany, Bořila ale kvalitativně rozhodně nepřekonal. Při ofenzivních taženích slávistického mužstva byl prakticky jen hráčem do počtu, směrem dozadu často chyboval. Takhle to v jarní fázi Evropské ligy opravdu nepůjde.

Jan Bořil

Závěrečné utkání v základní skupině Evropské ligy úplně vynechal unavený Ondřej Kúdela, vinou nepříjemného zranění kolene nebyl trenérovi k dispozici ani David Hovorka. Funkci středního obránce vedle mladičkého Davida Zimy dočasně převzal slávistický kapitán Jan Bořil, vynucená improvizace ale naprosto selhala. Devětadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi předvedl opravdu špatný výkon, soupeřovým hráčům vůbec nestíhal a bezprostředně po závěrečném hvizdu nešetřil sebekritikou. Určitě už se hodně těší zpátky na levý kraj, který mu sedí podstatně lépe.

Petar Musa

Minulou sezónu zakončil jako nejlepší střelec české nejvyšší fotbalové soutěže, na podzim ale pověst kanonýra bohužel nepotvrzuje. Chorvatský útočník Petar Musa většinou nastupuje až jako střídající hráč. Tentokrát dostal šanci v základní sestavě a nutno podotknout, že výkonnostně opětovně zklamal. Směrem dopředu nepředstavoval prakticky žádné nebezpečí, jedinou ofenzivní akci dokonale zahodil. Trenér Jindřich Trpišovský si další povolávací rozkaz pro dvaadvacetiletého rodáka ze Záhřebu určitě rozmyslí..

8 Comments

  • Anonym

    Nesvalujme vinu na jednotlivé hráče. EL ukázala bohužel nemilosrdně skutečný stav českého fotbalu. U nás chválená Slávia byla schopna vyhrát ( s vyjímkou 1 : 0 doma s Leverkusenem ) jen s nemocí oslabenými soupeři. Sparta měla štěstí že narazila na Celtic, který byl v krizi, jinak neměla šanci. Nakonec nejvíce pochvaly zaslouží Liberec. Ne za hru ale za obrovskou bojovnost s odměnou 7 bodů se soupeři kteří byli fotbalově lepší. Plzeň a Jablonec se do EL vůbec nedostali. Bude třeba změnit systém výchovy mladých hráčů, dávat přednost tréninku ovládání míče a hru 1 na 1. Sázet na rychlost ve hře a ne jen na hrubou fyzickou sílu. Hezky se to píše. Je ale u nás někdo kdo to naše kluky naučí ?

  • Anonym

    Spíš by bylo vhodné napsat „kdo nezklamal“. Protože těch „kdo zklamal“, bylo skoro celé mužstvo….Když Slavia je v naší lize o parník před ostatními mužstvy, tak potěš koště…..Smutný obrázek našeho fotbalu.

  • Anonym

    Já bych to tak černě neviděl. Pokud chybí mužstvu celá defenzivní kostra, tak to zamává s každým mužstvem. A zvlášť pokud hrajete s druhým teamem bundesligy. Slavia je schopná porazit, nebo potrápit kohokoliv, ale k tomu potřebuje být kompletní. V zápase byla přesně vidět absence Kůdeli, který je dobrý jak dozadu, tak zásobuje záložníky přesnými přihrávkami. Do toho když chybí čistič Holeš a zraní se Ševčík, který umí také do defenzivy tak už se člověk nemůže divit, že tenhle zápas prostě nemůžou zvládnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *