Do souboje o hvězdného Griezmanna vstupují další velcí hráči

“File:Antoine Griezmann October 2017.png” by File:Antoine Griezmann in 2017.jpg: Biser Todorov derivative work: 8Dodo8 is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Když francouzský fotbalový útočník Antoine Griezmann po pěti úspěšných letech opustil Atlético Madrid a vydal se vstříc novým výzvám do konkurenční Barcelony, vedení katalánského klubu si od jeho přítomnosti hodně slibovalo. Rodák z Maconu se ale herně i střelecky trápí, na trávnících dostává čím dál tím méně prostoru a zahraniční média proto spekulují, že s úderem letního přestupového období vezme nohy na ramena. Hodně se skloňuje hráčův přesun k Newcastlu United, do hry ovšem podle posledních zpráv vstoupí také londýnský Arsenal nebo Inter Milán.

Tah, který nevyšel podle představ

Devětadvacetiletý Antoine Griezmann má za sebou dvě veleúspěšná angažmá ve španělských klubech. To poslední k nim ale pravděpodobně nepřipojí. Barcelona FC o jeho služby hodně stála a nenechala se odradit ani zdlouhavým jednáním s Atléticem Madrid, které nakonec přineslo kýžené ovoce. Celkem 120 milionů eur putovalo na druhou stranu stolu (šestá nejvyšší přestupová částka v historii) a co se samotného fotbalisty týče, ten podepsal smlouvu na pět let s výstupní klauzulí ve výši 800 milionů eur.

Francouzský útočník začal na nové adrese poměrně slibně. Hned ve druhém soutěžním zápase si připsal dvě branky a jednu gólovou asistenci. Od té doby to však s jeho výkony začalo jít pořádně z kopce. V dosavadních dvaatřiceti ligových kolech dohromady posbíral jen hubených osm branek doplněných čtyřmi asistencemi, čímž ani zdaleka nepotvrdil pověst kanonýra a jednoho z nejlepších hráčů současnosti. Horší statistiky naposledy zaznamenal v sezóně 2011/2012, kdy se na profesionální scéně teprve rozkoukával.

Těžko říci, co za výrazným poklesem produktivity několikanásobného reprezentanta vlastně stojí. Mnozí se domnívají, že mu jednoduše nesedl specifický herní styl, který katalánský celek vyznává. Jiní zakopaného psa hledají v obrovské konkurenci. Zákulisní zdroje každopádně hovoří o tom, že spojení Barcelony a Griezmanna spěje ke konci a větev se pravděpodobně zlomí už během nadcházející letní pauzy.

Newcastle, Inter Milán nebo Arsenal si už brousí zuby

Přestože Antoine Griezmann nezažil příliš povedený ročník, pořád platí za velmi kvalitního a žádaného útočníka, který se o práci nemusí strachovat. Pokud Barcelona skutečně vyjádří ochotu k jeho prodeji, do hry se pravděpodobně zapojí Newcastle United FC podpořený penězi saúdsko-arabského prince. Kdyby tyto námluvy nakonec nedopadly, v úvahu podle britského deníku Express připadá také přesun k londýnskému Arsenalu nebo Interu Milán. Záleží ale samozřejmě také na aktuální situaci, jelikož koronavirová krize se neblaze dotkla finančního zázemí obou zmíněných klubů.

Zdroj: Express.co.uk

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Jeden myslel na “Do souboje o hvězdného Griezmanna vstupují další velcí hráči

  • 6 července, 2020 (3:37 pm)
    Trvalý odkaz

    Proč se všichni pořád bojí napsat, že za současnou výkonnost Tondy je zodpovedný Messi, který proti němu poštval celý tým a sám mu přihraje 2x za zápas, když už nemůže dělat nic jiného? Jenom žárlivost toho malého pitomce, který obětuje i ligu i cokoli, bay se ho zbavil.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.