23/07/2024

By 5of7 - Jake Virtanen - 2014 Top Prospect, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32762509 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kanadský hokejista Jake Virtanen ohrozil restart zámořské NHL a v centru Vancouveru navštívil divoký večírek. Video z akce troufale sdílel prostřednictvím sociálních sítích.
By 5of7 – Jake Virtanen – 2014 Top Prospect, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jako by těch skandálů nebylo v poslední době už přespříliš. Zámořské hokejové týmy se poctivě připravují na restart sezóny, který podléhá přísným bezpečnostním opatřením s jediným cílem – zabránit nekontrolovatelnému šíření nového koronaviru mezi hráči. Kanadský útočník Jake Virtanen si však s dodržováním pravidel hlavu neláme. Během středečního večera navštívil divoký večírek, kde bez roušky a v těsné blízkosti ostatních účastníků užíval života, jakoby snad ani žádná pandemie neexistovala. Své zážitky navíc poněkud nerozvážně sdílel na sociálních sítích. Přitom bychom vyjmenovali minimálně pět dalších sportovců, kterým se podobná hloupost nevyplatila.

Virtanen se k ostatním hráčům ještě nepřipojil

Třiadvacetiletý hokejový útočník Jake Virtanen si zadělal na pořádný průšvih. Navzdory markantně se zvyšujícímu počtu nakažených novým typem koronaviru se totiž vydal do víru velkoměsta, kde po boku přátel dováděl na bujarém večírku. Video z akce zveřejnil prostřednictví sociálních sítí, což mnozí brali jako provokaci v době krize. Mladík navíc neměl roušku a hlavu si nelámal ani s dodržováním bezpečnostních rozestupů. Když si příspěvku všimli představitelé klubu Vancouver Canucks a přečetli si také reakce pobouřených fanoušků, okamžitě donutili hráče, aby všechno smazal. V následném vyjádření pro kanadská média uvedli, že Virtanen zatím není součástí tréninkového procesu, tudíž se na něj povinná karanténa nevztahuje. Před návratem ke spoluhráčům se prý podrobí testům.

Na obranu talentovaného pravého křídla veřejně vystoupil také jeho bratr, který tvrdí, že na zábavě s přáteli není vůbec nic špatného. Neznámí lidé se potkávají dnes a denně, takže úplná izolace od okolního světa jednoduše není možná. Stačí si zajít do obchodu nebo restaurace a přesvědčit se na vlastní oči. Stefan Virtanen dále podotkl, že roušky v onom podniku, kde jeho sourozenec strávil středeční noc, nejsou povinné. Sám hokejista se k incidentu zatím nevyjádřil. Zřejmě nechce zbytečně přilévat olej do ohně a čeká, až nejhorší období samo od sebe odezní.

Virtanen není prvním hříšníkem mezi sportovci

Jake Virtanen není prvním a bohužel nejspíš ani posledním sportovcem, který se zachoval lehkovážně a dokonce se tím pochlubil na sociálních sítích. Za zmínku stojí například spoluhráči Tomáše Vaclíka ze španělské Sevilly, jejichž společné grilování s partnerkami vzbudilo všeobecné rozpaky. Nesmíme opomenout ani Novaka Djokoviće a další účastníky Adria Tour. Ti navštívili noční podnik v centru Bělehradu a zběsilé radovánky se nakonec vymstily několika pozitivními testy. A co takhle dobrovolná karanténa v podání Alexandera Zvereva, jíž porušil jen pár hodin po vydání slibu? Mohli bychom klidně pokračovat, ale pak by se nejednalo o článek, nýbrž epopej.

Zdroj: The Province

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *